05.03.2021, meniny má
20. januára 2021

Nová pobočka Poštovej banky sa v Seredi otvorí už o niekoľko dní. Financie Slovákov spravujú takmer 30 rokov

Nová pobočka Poštovej banky sa v Seredi otvorí už o niekoľko dní. Financie Slovákov spravujú takmer 30 rokov
Zdroj: seredsity.sk
reklama

V Seredi sa už o niekoľko dní otvorí pobočka Poštovej banky. Bude tak v poradí šiestou bankou, ktorej služby budú môcť obyvatelia nášho mesta využívať. Nakoľko je táto banka v našom meste nová, prinášame vám o nej zopár informácií a zaujímavostí.

Presný dátum otvorenia tejto pobočky a jej adresu nájdete na konci článku, ale ešte predtým si o nej niečo prečítajte. Čo ak vás práve nasledujúce riadky presvedčia zmeniť vašu terajšiu banku?

Otvorenie pobočky Poštovej banky totiž určite prinesie konkurenciu v rámci pôžičiek. Táto banka svojim stálym, ako aj novým klientom ponúka atraktívnu úrokovú sadzbu na spotrebnom úvere od 4% a na hypotekárnom úvere od 0,5%.

Zdroj: seredsity.sk

Začiatky Poštovej banky

História Poštovej banky siaha až do roku 1989. Po tomto roku vzrastala nevyhnutnosť vybudovania poštového peňažného ústavu bankového charakteru.

Hlavnou príčinou bola existencia potreby zhodnocovania financií plynúcich zo žírových služieb. Tieto peňažné služby bolo dôležité uviesť na trh čo najrýchlejšie, a to podnecovalo k využitiu skúsenosti, ktorú v tej dobe ponúkal zahraničný kapitál.

Z toho dôvodu banka figurovala ako podnik so zahraničnou majetkovou účasťou. Svoju činnosť na Slovensku zahájila Poštová banka v januári 1993.

Je partnerkou Slovenskej pošty

Už v roku 2000 Poštová banka, a. s., podpísala dlhodobú zmluvu o vzájomnej spolupráci so Slovenskou poštou. Od tohto obdobia Poštová banka a Slovenská pošta spolupracujú ako hlavní zmluvní strategickí partneri.

Partnerstvo realizujú hlavne v oblasti predaja vybraných bankových produktov či služieb na poštách v rámci spoločnej marketingovej koncepcie. 

Zdroj: postovabanka.sk

Úspech Poštovej poisťovne

Priaznivá situácia v oblasti rastu poistného kmeňa a aktivity v oblasti kontroly nákladov sa pozitívne prejavili aj v raste zisku Poštovej poisťovne. Medziročne sa jej zisk zvýšil o 46 % a dosiahol hodnotu 3,3 mil. eur.

Je to historicky najlepší výsledok hospodárenia od roku 2008, keď sa Poštová poisťovňa stala oficiálne členom skupiny Poštovej banky.

Znížený poplatok za vedenie účtu

Rok 2020 bol pre nás skúškou, nielen čo sa týka zdravia, ale aj finančnej stability. Viac ako tretina ľudí očakáva, že sa ich situácia v budúcnosti zhorší, a preto plánujú obmedziť svoju spotrebu.

Poštová banka si v tomto prípade pripravila pomoc. V tejto neistej situácii pristupuje ku kroku, ktorý je na bankovom trhu unikátny. Od októbra 2020 znížila poplatok za vedenie bežného účtu.

„Tento rok bol pre nás mimoriadnou výzvou. Banka úspešne pokračuje vo svojej modernizácii aj pri zvládaní náročného obdobia koronakrízy, z ktorej sme vyšli silnejší a skúsenejší. Pre neustále rastúce náklady sme však boli nútení na začiatku roka spustiť hromadné prepúšťanie a uskutočniť množstvo úsporných opatrení. Žiaľ, museli sme pristúpiť aj k úprave poplatkov voči klientom,“ povedal Andrej Zaťko, generálny riaditeľ Poštovej banky.

„Nakoľko sa naša nákladová situácia vyvíja dobre, pristupujeme ku kroku, ktorý je na bankovom trhu výnimočný. Znižujeme mesačný poplatok za Užitočný účet na sumu päť eur mesačne, čo je úspora až vo výške 15 percent oproti súčasnej cene. Tá je dnes na úrovni 5,90 eur mesačne,“ dodal.

Seredská pobočka otvára už tento mesiac

Konkrétne od 25. januára 2021 budete môcť navštíviť seredskú pobočku Poštovej banky. Adresa pobočky je Námestie slobody 36A.

Otváracie hodiny počas pracovných dní budú od 09.00 hod. do 17.00 hod. (12.00 hod. – 13.00 hod. obedná prestávka).

Zdroj: seredsity.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: nbs.sk, financnahitparada.sk, postovabanka.sk
Zdieľať na Facebooku