21.05.2024, meniny má
21. januára 2023

Nový úsek Vážskej cyklomagistrály už plní svoj účel. TTSK vyberá zhotoviteľa na pokračovanie zo Šúroviec po Siladice

Nový úsek Vážskej cyklomagistrály už plní svoj účel. TTSK vyberá zhotoviteľa na pokračovanie zo Šúroviec po Siladice
Zdroje: seredsity.sk
reklama

Vážska cyklomagistrála je významnou diaľkovou cykloturistickou spojnicou medzi Strečnom a Komárnom. Väčšina z jej úsekov vedie po udržiavanej hrádzi rieky Váh, ktorej správcom je Slovenský vodohospodársky podnik.

Po dobudovaní niektorých úsekov a jej ďalšom doznačení bude najdlhšou cyklomagistrálou na území Slovenska od sútoku rieky Váh s Dunajom až k prameňu rieky Čierny Váh.

TTSK pokračuje v obstarávaní

Najnovšie je dokončený úsek cyklomagistrály medzi Sereďou a Šúrovcami. Štyri mesiace trvajúca výstavba bola ukončená a už robí radosť mnohým cyklistom aj korčuliarom. Tí určite ocenili prevedenie asfaltového povrchu a chodníka spolu s krajnicami v šírke 3,5 m.

Cieľom celého projektu Vážskej cyklomagistrály je zintenzívniť cyklistický pohyb obyvateľov okolitých obcí a miest a vytvárať prepojenia zlepšujúce dostupnosť k občianskej infraštruktúre.

reklama

Vybudovanie tohto úseku je súčasťou cyklostratégie Trnavského samosprávneho kraja a stane sa súčasťou dopravného nemotoristického prepojenia medzi Sereďou a Hlohovcom. Doplní tak základnú komunikačnú os Vážskej cyklomagistrály.

Zdroj: seredsity.sk

Tento úsek cyklochodníka končí na začiatku obce Šúrovce v časti Valtov Šúr. Čo bude nasledovať s ďalším úsekom, ktorý sa má napojiť na jeho koniec v Šúrovciach? Trnavský samosprávny kraj už obstaráva zhotoviteľa na pokračovanie tejto cyklotrasy zo Šúroviec po Siladice.

„Ja si to neviem vynachváliť. Jeden deň som tu na bicykli, druhý na kolieskových korčuliach. Je to vynikajúce a myslím, že aj tá firma, čo to robila, to spravila veľmi pekne a kvalitne,“ pochvaľoval si v rozhovore pre Trnavský hlas 67-ročný športovec zo Serede, ktorý pravidelne sledoval prácu stavebnej firmy zo Zlatých Moraviec.

Zdroj: Trnavský hlas/Pavol Machovič

Zdroj: Trnavský hlas/Pavol Machovič

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroje: verejnesutaze.sk, seredsity.sk, trnavskyhlas.sk
Zdieľať na Facebooku