18.10.2021, meniny má
12. júna 2021

Novým trénerom ŠKF Sereď sa stal rodák z Trnavy Juraj Jarábek. V Seredi v minulosti pôsobil aj ako aktívny hráč

Novým trénerom ŠKF Sereď sa stal rodák z Trnavy Juraj Jarábek. V Seredi v minulosti pôsobil aj ako aktívny hráč
Zdroj: blesk.cz/skfseredfutbal.sk
reklama

V marci tohto roka sme vám priniesli článok o zmene na trénerskej lavičke ŠKF Sereď, kedy sa vedenia mužstva chopil Gergely Geri. 44-ročného trénera tentokrát vystrieda osobnosť slovenského futbalu Juraj Jarábek. 

Rodák z Trnavy povedie seredský klub do konca sezóny 2021/2022. Naposledy mal pod palcom českých futbalistov z MFK Karviná, kde pôsobil od svojho nástupu v novembri 2019 šestnásť mesiacov.

Vedenie klubu je z nástupu Jarábka nadšené

„Sme radi, že sa nám do Serede podarilo prilákať takého skúseného trénera, veľmi dobrého odborníka, ktorý je pracovitý, má veľmi dobrý cit pre výber hráčov. Je to zároveň výborný psychológ a veľká osobnosť slovenského futbalu,” povedal generálny manažér klubu Marián Černý.

„Som veľmi rád, že prišiel do Serede. Poznáme sa veľmi dlho, nielen po športovej stránke, ale aj ľudskej.” Podľa Černého veľmi zavážilo aj to, že je v Seredi výborná partia a prevládajú tu skvelé medziľudské vzťahy.

Zdroj: sport.aktuality.sk

Ďalej doplnil, že klub čaká neľahká sezóna a ťažká práca. „Pevne však veríme, že silou kolektívu, pracovitosťou, odbornosťou a kvalitou dokážeme hrať pod trénerom Jarábkom dôstojnú úlohu v nasledujúcom ročníku Fortuna ligy.”

Post asistenta trénera obsadil Roman Hudec, zatiaľ čo kondičným trénerom zostáva Michal Kukučka. Trénerom brankárov je Roland Praj.

V našom meste pôsobil už aj v minulosti

Juraj Jarábek v Seredi pôsobil od roku 1981 až 1984 ako aktívny hráč po tom, ako skončil v trnavskom Spartaku. Pozíciu trénera si prvýkrát vyskúšal v roku 2008 v ŠK Blaha Jaslovské Bohunice. Ďalej trénoval FC ViOn Zlaté Moravce a v roku 2013 Spartak Trnava, kde zotrval ďalšie dva roky.

Jeho trénerská cesta následne viedla do gruzínskeho klubu Dinamo Tbilisi, s ktorým vybojoval v Gruzínsku v sezóne 2015/2016 cenné double. Ako uvádza klubový web, tím českej fortunaligovej MFK Karviná pod vedením 58-ročného slovenského trénera odohral 39 zápasov s bilanciou 9 výhier, 14 remíz a 16 prehier.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: skfseredfutbal.sk, sportnet.sme.sk
Zdieľať na Facebooku