20.06.2021, meniny má
14. mája 2021

Núdzový stav na Slovensku sa končí. Zruší sa tým aj zákaz vychádzania a zákaz stretávania

Núdzový stav na Slovensku sa končí. Zruší sa tým aj zákaz vychádzania a zákaz stretávania
Zdroj: seredsity.sk/Michal Dinga
reklama

Predseda vlády Eduard Heger oznámil dnes na tlačovej besede po rokovaní vlády, že núdzový stav končí od soboty 15. mája 2021. Naďalej však bude trvať mimoriadna situácia. Koniec núdzového stavu so sebou prináša aj zrušenie zákazu vychádzania a zákazu stretávania.

„Na Slovensku končí núdzový stav. Sľúbili sme vám, že nebude trvať ani o minútu dlhšie, ako je nevyhnutne potrebné. A tento sľub sme práve teraz splnili, a preto sme núdzový stav zrušili,“ oznámil premiér Eduard Heger. Ľudí vyzval, aby naďalej dodržiavali protipandemické opatrenia, rešpektovali vyhlášky hlavného hygienika a dali sa očkovať.

Núdzový stav sa ruší po tom, ako Národná rada SR schválila novelu zákona o hospodárskej mobilizácii, o ktorej sme vám priniesli viac informácii v tomto článku.

K situácii sa v statuse vyjadril aj minister práce Milan Krajniak: „Ďakujem vám všetkým, že sme to mohli urobiť, pretože ste sa správali veľmi zodpovedne a táto vaša zodpovednosť sa prejavila na klesajúcich číslach pandémie. Pekný víkend!“

Správu aktualizujeme.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: refresher.sk, pravda.sk, sme.sk
Zdieľať na Facebooku