12.04.2021, meniny má
4. apríla 2021

Obľúbená kampaň Do práce na bicykli bude v Seredi aj tento rok. Svoje tímy môžete zaregistrovať už teraz

Obľúbená kampaň Do práce na bicykli bude v Seredi aj tento rok. Svoje tímy môžete zaregistrovať už teraz
Zdroj: FB ChelloPhoto/unsplash.com
reklama

Národná kampaň Do práce na bicykli je v Seredi každý rok čoraz viac populárna a zapája sa do nej stále viac ľudí. Vymeniť motorizovaný dopravný prostriedok za bicykel je účinný spôsob, ako chrániť životné prostredie, ale aj dopriať si viac pohybu. Mesto sa preto do projektu zapojilo aj tento rok a zostáva už len na vás, aby ste sa so svojím tímom zaregistrovali. Informáciu priniesli Seredské novinky.

Zaregistrovať sa môžu 2- až 4-členné tímy, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií do 7. júna 2021 na tomto odkaze. Následne budú evidovať svoje najazdené kilometre a dochádzku do zamestnania na stránke dopracenabicykli.eu počas mesiaca jún.

Ekologickým prístupom ku kvalitnejšiemu životu

Kampaň podporuje udržateľnú mobilitu už od roku 2014. O rok neskôr sa do nej rozhodlo zapojiť aj päť tímov z nášho mesta. V roku 2016 sa počet zvýšil na 14 tímov a minulý rok bicyklovalo do práce až 20 seredských tímov.

Cieľom kampane je dostať do povedomia ľudí negatívny vplyv dochádzania autom na krátke vzdialenosti. Tento spôsob dopravy môže byť jednoducho nahradený práve jazdou na bicykli. Dvojkolesový prostriedok sa teší v európskych metropolách veľkej obľube už niekoľko rokov a organizátori dúfajú, že by sa táto myšlienka mohla usadiť aj na Slovensku.

„Veríme, že hlavnou motiváciou pre zapojenie sa do súťaže bude predovšetkým dobrý pocit súťažiacich, že šetria svoje zdravie, svoje financie, svoje mesto a životné prostredie. V snahe zatraktívniť podujatie sme v spolupráci s partnermi pripravili pre ročník 2021 aj bonusy navyše,“ doplnili organizátori na oficiálnej webovej stránke.

V akých kategóriách budete ocenení a čo všetko môžete získať?

V prvej kategórii budú účastníci hodnotení podľa celkového počtu najazdených kilometrov. Bude vyhodnotený najlepší tím, ktorý najazdil v uvedenom termíne najviac kilometrov do práce a späť. Ďalej najlepší jednotlivec, ktorý rovnako v uvedenom termíne najazdil najviac kilometrov do práce a z práce.

V druhej kategórii budú súťažiaci hodnotení podľa celkového počtu jázd, absolvovaných od 1. júna do 30. júna 2021. Bude vyhodnotený najlepší tím, ktorý v uvedenom termíne najazdil najväčší počet jázd do práce a z práce a najlepší jednotlivec, ktorý v uvedenom termíne najazdil najväčší počet ciest do práce a z práce.

V rámci tretej – bonusovej kategórie bude vyžrebovaný jeden súťažiaci zo všetkých tímov, ktoré absolvovali aspoň 2/3 ciest do práce a z práce v uvedenom období na bicykli, alebo najazdil počas súťaže minimálne 500 km na bicykli.

Kampaň pripravila v spolupráci s partnermi niekoľko hodnotných cien, ktorých kompletný zoznam nájdete na tomto odkaze. Je medzi nimi napríklad elektrický bicykel, ultraľahké batohy či mestské a skladacie bicykle. Súťaž je založená na čestnosti, a preto organizátori veria, že evidenciu budete vypĺňať pravdivo.

Zdroj: do pracenabicykli.eu

Veríme, že sa tímy zo Serede zapoja v hojnom počte aj tento rok a podporia tak svojimi najazdenými kilometrami udržateľný prístup k doprave. Spoločne dokážeme prispieť ku kvalitnému a ekologickému životu v meste.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk, dopracenabicykli.eu
Zdieľať na Facebooku