23.07.2024, meniny má
19. júna 2024

Obľúbené Termálne kúpalisko Vincov les otvorilo svoju letnú sezónu. Novinkou je prevádzka vnútorných bazénov počas celého leta aj Vincova seniorka

Obľúbené Termálne kúpalisko Vincov les otvorilo svoju letnú sezónu. Novinkou je prevádzka vnútorných bazénov počas celého leta aj Vincova seniorka
Zdroj: seredsity.sk

Hoci tomu počasie posledných dní veľmi nenapovedá, už čoskoro tu máme prvý letný deň. Niektorí z nás síce už stihli využiť zopár veľmi teplých dní na osvieženie v bazénoch, no tá pravá letná kúpačka ešte len vypukne.

Nevieme si predstaviť lepšie miesto kde stráviť horúce dni ako je Termálne kúpalisko Vincov les. Preto nás veľmi potešila informácia, že v piatok 14. júna 2024 o 9.00 hod. otvorili svoju tohtoročnú letnú sezónu.

Pre nás Seredčanov je „Vincák“  najbližšie kúpalisko, na ktoré sa autom dostanete približne za 10 – 15 minút a kvalitné osvieženie máte zaručené.

Denne na ňom môžeme vidieť desiatky usmiatych ľudí, ktorí si pobyt pri vode maximálne vychutnávajú a užívajú. Kúpalisko navštevujú rôzne vekové kategórie od malých detí cez tínedžerov, študentov, mladé páry, rodiny s deťmi až po seniorov.

reklama

Toto kúpalisko je to pravé miestom na, ktorom si každý nájde niečo, prečo sa sem opäť rád vráti.

Vincák je dokonalé miesto na teplé letné dni

Na ploche sedem hektárov sa nachádza celkovo šesť exteriérových bazénov – dva relaxačné bazény, oddychový bazén, plavecký bazén, detský bazén a dopadový bazén k toboganu so šmykľavkou.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Bazény sú ohrievané alebo priamo plnené termálnou vodou s teplotou od 24 °C do 40 °C, ktorá má priaznivé účinky hlavne pri ťažkostiach pohybového ústrojenstva.

Súčasťou sedacej časti oddychového/kľudového bazéna s horúcou vodou je perličkový kúpeľ. Prekrvuje pokožku, spomaľuje srdcovú činnosť, znižuje krvný tlak a zaťaženie svaloviny srdca. Pre plavcov je k dispozícii veľký 50 m plavecký bazén. Jeho siluetu dopĺňajú relaxačné bazény s rôznymi teplotami, ktoré uspokoja každého návštevníka.

V relaxačnom bazéne sú masážne trysky, ktoré dokážu vodou masírovať šiju, ale aj ramenné a chrbtové svalstvo. Návštevníci sa tak môžu uvoľniť a zrelaxovať v pokojnom a príjemnom prostredí areálu, ktorý je plný stromov a zelených plôch.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

V rámci kúpaliska môžete využiť aj ponuku ubytovania, ktoré je poskytované formou kempingu. V susedskej Chatovej osade Vincov les je možnosť ubytovania aj v chatkách apartmánového typu.

Plavčíci a bezpečnosť na kúpalisku

Vyškolený plavčíci neberú svoju prácu na ľahkú váhu, ale ako poslanie. Každý jeden plavčík absolvoval kurz prvej pomoci pri rôznych modelových situáciách, ktoré môžu na kúpalisku nastať. Hlavnou úlohou plavčíkov však naďalej zostáva takýmto situáciám predchádzať.

Plavčíci zodpovedajú za bezpečnosť klientov a dohľad nad kúpajúcimi. Starajú sa taktiež aj o dodržiavanie prevádzkového poriadku a pravidiel bezpečnosti a ochrany zdravia návštevníkov areálu.

Vďaka ich práci je kúpanie pre všetkých návštevníkov nielen príjemne ale aj bezpečne stráveným časom.

ZDROJ: TERMÁLNE KÚPALISKO VINCOV LES

Na Vincáku sa zabavíte v každom veku

Termálne kúpalisko Vincov les vám každý letný piatok prináša úžasnú Vincovu Oldies Party. Každý piatok od 20:00 do 24:00 na hracej zóne v areáli Termálneho kúpaliska Vincov les. Vezmite svojich priateľov a užite si jedinečnú hudobnú noc plnú tých najväčších oldies hitov!

Vstup do areálu Vincáku je možný do 19:00. Akcia Vincova Oldies Party prebieha každý piatok v mesiacoch júl a august. Samostatný vstup na ňu je po 19:00 v hodnote 1 €.

Nudný víkend na letnom kúpalisku ? Nehrozí ! Každú letnú sobotu a nedeľu s novým programom pre najmenších a aj tých väčšich a to priamo v bazénoch. Zatancujte si, zasúťažte, ale hlavne, užite si leto naplno. Termálne kúpalisko Vincov les sa o to určite postará.

ZDROJ: TERMÁLNE KÚPALISKO VINCOV LES

ZDROJ: TERMÁLNE KÚPALISKO VINCOV LES

Na Termálne kúpalisko Vincov les aj výhodne

Vincák ponúka aj rôzne zľavové akcie, napríklad pre držiteľov kariet ISIC, ITIC a EURO<26 platí tento rok zľava až 25 % zo základnej ceny vstupného. Držitelia karty MultiSport majú počas letnej sezóny vstup v rámci otváracích hodín bez doplatku.

V prípade, že milujete športové plávanie a využívate tento druh pohybu na zlepšenie vašej telesnej a mentálnej pohody, tak vám určite odporúčame využiť permanentku na 10 vstupov alebo Vincovu Hodinovku.

Kompletný cenník nájdete po kliknutí na tento odkaz alebo na webe www.vincovles.com.

Zdroj: vncovles.com

Termálne kúpalisko Vincov les prichádza v tomto roku aj s niekoľkými novinkami. Vincova seniorka zahŕňa 10 vstupov pre seniora bez platenia vstupného pri každom jednom vstupe. Navyše so sebou môžete vziať až tri deti, pričom ich vstupné sa zníži na polovicu a vychutnáte si tak fantastický výlet aj s vnúčatami. 

Výbornou správou je taktiež, že aj počas leta sa môžete tešiť na vnútornú časť Vincáku. Vnútorné bazény budú v prevádzke počas celej letnej sezóny 2024. Ani zlé počasie cez leto teda nebude vôbec žiadnou prekážkou na to, aby ste si užili skvelý oddych aj zábavu s deťmi.

Sledujte ich web vincovles.com aj sociálne siete Facebook a Instagram, na ktorých bavia svojich divákov vtipnými aj edukačnými videami, ktoré majú tisícky lajkov. Pre viac informácií môžete využiť aj emailovú adresu kupalisko@vincovles.com.

Určite vám odporúčame aspoň raz toto miesto zaradiť do vášho letného programu.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci s Termálnym kúpaliskom Vincov les
Zdieľať na Facebooku