23.07.2024, meniny má
21. júna 2024

Odchovankyne BK Lokomotíva Sereď sú súčasťou reprezentácie do 20 rokov, ktorá sa pripravuje na júlové Majstrovstvá Európy

Odchovankyne BK Lokomotíva Sereď sú súčasťou reprezentácie do 20 rokov, ktorá sa pripravuje na júlové Majstrovstvá Európy
Zdroje: Karin Henčeková/slovakbasket.sk/Laco Ďuračka
reklama

O skvelých výkonoch basketbalistov BK Lokomotíva Sereď vás na našej stránke pravidelne informujeme. Okrem za klub aktuálne pôsobiacich hráčov a hráčky sa však aj veľmi darí tým, ktorí v klube začínali a prepracovali sa ešte ďalej.

Príkladmi toho sú aj úspešné basketbalistky Liana a Hana, ktoré sa po boku seredskej trénerky Michaely Sedláčkovej pripravujú na Majstrovstvá Európy v Bulharsku.

Hráčky čakajú posledné prípravy

Liana Užovičová túto sezónu pôsobila v extraligovom družstve Slávia Banská Bystrica, kde zbierala skúsenosti so ženami a bola veľkou oporou družstva U23, s ktorým sa jej podarilo vyhrať titul Majstra Slovenska.

Hana Jakubčeková má za sebou prvý rok v zahraničí, kde pôsobila na Univerzite Concordia Stingers Webcast v Canade, na ktorej urobila za sezónu veľký individuálny progres a teraz sa môže sústrediť na reprezentačné povinnosti.

reklama
hráčky

Zdroj: Karin Henčeková

Súčasťou realizačného tímu je aj naša trénerka Michaela Sedláčková, ktorá je v pozícii asistentky francúzskeho trénera Nicolasa Croisyho. Obidve hráčky aj s trénerkou sa momentálne nachádzajú v Piešťanoch, kde prebiehajú reprezentačné zrazy.

Tento týždeň ich čakajú 2 prípravné zápasy. Proti Veľkej Británii sa postavili vo štvrtok a v sobotu o 10.45 hod. nastúpia proti Litve. Vyvrcholenie prípravy budú Majstrovstvá Európy v Bulharskej Sofii v termíne 6.7.–14.7.2024.

Sme veľmi hrdí, že naše seredské basketbalové odchovankyne dosahujú také úspechy ako je reprezentácia Slovenska na tak veľkej súťaži.

Zdroje: Karin Henčeková
Zdieľať na Facebooku