08.12.2023, meniny má
23. novembra 2022

Otvorenie mosta v Hlohovci sa oneskorí z viacerých dôvodov. Zhotoviteľ sa snaží meškanie znížiť na minimum

Otvorenie mosta v Hlohovci sa oneskorí z viacerých dôvodov. Zhotoviteľ sa snaží meškanie znížiť na minimum
Zdroj: hlohoveckymost.sk
reklama

Zhotoviteľ rekonštrukčných prác na hlohoveckom moste zmenil termín jeho očakávaného otvorenia. Pôvodný dátum je presunutý z 30. novembra na 9. december 2022, kedy bude sprístupnený chodcom. Pre motoristov bude most otvorený 23. decembra 2022.

Most bol uzatvorený v marci 2022 z dôvodu narušenia statiky, následkom čoho bola vylúčená doprava nad 12 ton. Na jeho rekonštrukciu sa podarilo Trnavskej župe získať 5,3 milióna eur z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Robia všetko pre to, aby bolo oneskorenie čo najkratšie

Dôvodom zdržania rekonštrukčných prác sú vplyvy počasia a nutnosť dodržania technologických postupov. Zhotoviteľ aktuálne rieši izoláciu betónovej spádovej dosky a nákladné asfaltovanie vozovky.

„Počas realizácie prác došlo v projekte k zmenám, ktoré sa týkali zosilnenia predpätia nosnej konštrukcie. Následkom týchto zmien je, bohužiaľ, časový sklz a zároveň sme sa dostali do zimného obdobia, kedy progres prác výrazne ovplyvňujú klimatické podmienky,“ vyjadril sa Dalibor Novotný zo Združenia SMS-Kovo-Sklo Hlohovec.

reklama

Ako vraví, robia všetko preto, aby sa časové omeškanie znížilo na minimum. Navýšili preto napríklad počet pracovníkov, nasadili špeciálne temperované stany a práce realizujú aj po zotmení.

Zdroj: hlohoveckymost.sk

K dispozícii je množstvo dočasných parkovísk

Verejnosť môže aj naďalej využívať posilnené vlakové spojenia medzi Hlohovcom a Leopoldovom, ako aj záchytné parkoviská na oboch brehoch Váhu.

Pri športovej hale v Hlohovci je v prevádzke dočasné parkovisko pre 150 áut. Na miestnej železničnej stanici je vyčlenených ďalších 110 miest.

Vodiči môžu taktiež využiť záchytné parkovisko pri železničnej stanici v Leopoldove s kapacitou 60 miest, ďalších 60 miest je na Priemyselnej ulici v Šulekove a 40 parkovacích miest je pred tamojším nákupným centrom.

Vybudované budú aj nové cyklotrasy

Most v Hlohovci, ktorý vedie cez rieku Váh, má dĺžku 343 metrov a postavený bol v 60. rokoch. Opravy na ňom neprebehli už 40 rokov, a preto sa župa snažila spomaliť tempo degradácie tým, že vylúčila dopravu presahujúcu 12 ton.

Predišlo sa tak ďalším zamedzeniam, ako napríklad zúženiu jazdných pruhov či zníženiu rýchlosti jazdy. Chodci a cyklisti sa po otvorení mosta budú môcť tešiť na nové chodníky a cyklotrasy po oboch stranách mosta.

Zdroj: hlohoveckymost.sk

Zdroje: trnavske.radio, hlohoveckymost.sk
Zdieľať na Facebooku