04.04.2020, meniny má
15. októbra 2019

Ovocné zastávky na cyklotrase v Dolnej Strede čakajú prvých návštevníkov. Nezmeškajte slávnostné otvorenie už túto sobotu

Ovocné zastávky na cyklotrase v Dolnej Strede čakajú prvých návštevníkov. Nezmeškajte slávnostné otvorenie už túto sobotu
Zdroj: Ing. Slávka Lošonská/pexels.com
reklama

Projekt Ovocné zastávky na cyklotrase sme vám predstavili už v začiatkoch jeho prípravy v našom staršom článku. Autorom Ovocných zastávok je Občianske združenie záhradkárov a ochrancov prírody v Dolnej Strede, ktoré v máji tohto roku získalo prostriedky z Participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja. Projekt pozostáva z prístreškov a ovocných stromov, ktoré sú už na svojich miestach. Informačné tabule sú ešte v štádiu prípravy a čakajú na osadenie.

Čo sú vlastne ovocné zastávky?

Ovocné zastávky tvoria zatiaľ dva odpočinkové prístrešky z dreva, kde sa môžete zastaviť a vychutnať si pekný deň alebo sa skryť pred nepriaznivým počasím. Jednu z nich nájdete na cyklotrase po Vážskej hrádzi v smere na Váhovce a druhá sa nachádza na cyklotrase v smere z Nového Majera do Dolnej Stredy (tzv. Šibeničný vrch). Súčasťou zastávok sú aj novovysadené ovocné stromy a ich plody budú k dispozícii každému, kto bude cez cyklotrasu prechádzať. Čoskoro k celej inštalácii pribudnú informačné tabuľky, ktoré by mali obsahovať informácie o daných častiach regiónu alebo zopár zaujímavostí z histórie.

Zdroj: Ing. Slávka Lošonská

Zdroj: Ing. Slávka Lošonská

Zdroj: Ing. Slávka Lošonská

Slávnostné otvorenie ovocných zastávok

Oficiálne otvorenie a uvedenie zastávok do užívania sa uskutoční túto sobotu 19. októbra 2019 od 14:00 hod. Slávnostne sa bude otvárať zastávka „Pod Slivkou“, ktorú nájdete na cyklotrase v smere z Dolnej Stredy (od kompostoviska) na Váhovce približne v polovici cesty k váhovskému mostu. Vítaní sú všetci, či už cyklisti, korčuliari, chodci, záhradkári, občania, priatelia prírody, rybári… jednoducho všetci, pretože Ovocné zastávky sú určené pre všetkých.

Zdroj: Ing. Slávka Lošonská

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Ing. Slávka Lošonská
Zdieľať na Facebooku