31.05.2023, meniny má
9. mája 2023

Po juniorskom tíme mieri na tohtoročné majstrovstvá Slovenska aj družstvo kadetov BK Lokomotíva Sereď

Po juniorskom tíme mieri na tohtoročné majstrovstvá Slovenska aj družstvo kadetov BK Lokomotíva Sereď
Zdroj: Ing. Marianna Grillová
reklama

Ďalším družstvom, ktoré sa po junioroch z basketbalového klubu BK Lokomotíva Sereď predstaví na finálovom turnaji, budú odhodlaní hráči do 17 rokov. Od úvodu sezóny v zápasoch jasne dominovali a patrili tak k najlepším družstvám v tejto kategórii.

Svoj potenciál ukázali hneď v prvých zápasoch, keď celú kvalifikáciu zvládli bez jediného zaváhania a prebojovali sa tak medzi osem najlepších družstiev na Slovensku.

BK Lokomotíva Sereď a ich zaslúžený postup

Túto časť sezóny dokonale ovládli, keď zo 14 zápasov zaváhali iba dvakrát. Právom im tak opätovne patrilo prvé miesto v tabuľke a postup do nadstavbovej časti súťaže, medzi štyri najlepšie družstvá na Slovensku.

Aj v tejto skupine bolo jasné, že tímy predvedú kvalitné zápasy. Z 20 duelov, ktoré naši basketbalisti odohrali, zvíťazili až v 16 prípadoch. Celkovo im tak patrí 2. miesto v tabuľke a zaslúžený postup na tohtoročné majstrovstvá Slovenska.

reklama
BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: Ing. Marianna Grillová

„Naši kadeti počas aktuálnej sezóny zbierali skúsenosti aj v stredoeurópskej mládežníckej basketbalovej lige. V tejto súťaži taktiež patria k jedným z najlepších družstiev a už začiatkom júna ich čaká finálový turnaj aj tejto medzinárodnej súťaže,“ opísala Marianna Grillová z výboru BK Lokomotíva Sereď.

Nepochybujeme o tom, že hráči svoje získané skúsenosti z medzinárodných zápasov využijú aj počas nadchádzajúcich majstrovstiev Slovenska, ktoré sú na programe od 26. do 28. mája 2023

V piatok 26. mája 2023 vo štvrťfinálovom zápase majstrovstiev Slovenska vyzvú seredskí kadeti súpera z B.S.C. Bratislava. My obom seredským družstvám držíme palce a už teraz sa tešíme, ako vám prinesieme informácie o ich ďalších úspechoch.

BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: Ing. Marianna Grillová

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď/Ing. Marianna Grillová
Zdieľať na Facebooku