24.06.2024, meniny má
18. apríla 2023

Vynikajúci úspech našich basketbalistov. Juniori z BK Lokomotíva Sereď postúpili na majstrovstvá Slovenska

Vynikajúci úspech našich basketbalistov. Juniori z BK Lokomotíva Sereď postúpili na majstrovstvá Slovenska
Zdroj: Ing. Marianna Grillová
reklama

V úvode sezóny čakali basketbalistov z BK Lokomotíva Sereď do 19 rokov dva kvalifikačné turnaje, počas ktorých odohrali päť zápasov. Tromi víťazstvami si zabezpečili nielen 3. miesto v skupine Západ, ale aj postup medzi osem najlepších družstiev na Slovensku.

Druhá časť sezóny bola pre hráčov zo Serede veľmi náročná. Zo 14 zápasov sa im podarilo vyhrať iba štyri. Táto skutočnosť znamenala „pád“ nášho družstva do skupiny o 5. – 8. miesto a boj o priamy postup na majstrovstvá Slovenska.

Svoj talent naplno ukázali v poslednej časti sezóny

Na úvod si na domácej palubovke hravo poradili so súperom z Nitry. O dva týždne neskôr síce zaváhali v Michalovciach, ale to bola posledná prehra, ktorú dopustili. Súťaž je však natoľko vyrovnaná, že pred posledným súťažným kolom ešte stále nebolo rozhodnuté o družstvách, ktoré postúpia na finálový turnaj.

Predzápasová matematika bola jasná. Ak si chce naše družstvo zabezpečiť priamy postup na majstrovstvá Slovenska, musí vyhrať aspoň jeden zápas. Víkendové zápasy na domácej palubovke preto sľubovali veľkú nálož kvalitného basketbalu. V sobotu ich čakal súper z Prievidze, ktorý sa taktiež nechcel vzdať postupu na majstrovstvá. 40 minút kvalitného a vyrovnaného basketbalu prinieslo dramatickú koncovku.

reklama

V závere zápasu, len päť sekúnd pred jeho koncom prehrávali seredskí chlapci o dva body. Túžba po postupe bola naozaj obrovská, a preto sa nezľakli a po vynikajúcom závere, skvelej prihrávke Ondreja Kapustíka a presnej trojke Andreja Majerníka v posledných sekundách zápasu preklopili naši chlapci zápas na svoju stranu a pripísali si najtesnejšie možné víťazstvo o jeden jediný bod. Po zápase zavládla v ŠH Sokolovňa obrovská radosť, pretože bolo jasné, že na tohtoročných majstrovstvá Slovenska juniori zo Serede určite nebudú chýbať.

Súbežne sa hral zápas Michaloviec proti Nitre, kde práve Michalovce prekvapivo prehrali, čo pre našich basketbalistov znamenalo ďalšiu výzvu. Prípadná výhra v nedeľu so súperom z východu by pre nás znamenala prvé miesto v skupine a lepšiu východiskovú pozíciu na finálovom turnaji.

Všetko bolo otvorené a v nedeľu bolo taktiež o čo hrať. Naši chlapci nezaváhali a hneď od začiatku ukázali, že aj tento zápas privedú do víťazného konca. V prvom polčase jasne dominovali a vybojovali si náskok o 21 bodov. V druhom polčase boli mierne lepší chlapci z Michaloviec, ale z konečného víťazstva sa tešili domáci hráči.

Juniorov zo Serede tak čakajú od 12. do 14. mája 2023 majstrovstvá Slovenska. Miesto konania ešte nie je známe. Dnes už ale vieme, že v úvodnom piatkovom zápase vyzvú družstvo zo Svitu.

Zdroj: Ing. Marianna Grillová

Zdroje: Ing. Marianna Grillová
Zdieľať na Facebooku