24.02.2024, meniny má
15. marca 2023

Jeden opitý vodič v Seredi nevedel cúvať, druhý v Pate okrem alkoholu za volantom prekročil rýchlosť

Jeden opitý vodič v Seredi nevedel cúvať, druhý v Pate okrem alkoholu za volantom prekročil rýchlosť
Zdroje: Polícia SR - Trnavský kraj/Polícia SR - Bratislavský kraj
reklama

Príslušníci polície museli v utorok 14. marca 2023 riešiť niekoľko vodičov, ktorí sa rozhodli sadnúť za volant napriek svojmu podguráženému stavu. Opití vodiči v Seredi a Galante sa skutočne „predviedli“. Nie však v dobrom zmysle.

Polícia opätovne apeluje na vodičov, aby nešoférovali pod vplyvom alkoholu. Už len tým sa môžu dopustiť priestupku alebo trestného činu, nevraviac o tom, že svojím konaním ohrozujú zdravie a život všetkých ostatných účastníkov premávky

Opití vodiči precenili svoje schopnosti

V utorok ráno 14. marca 2023 skúsil svoje šťastie 30-ročný vodič Seredi. Na svojom vozidle značky Mitsubishi Lancer narazil pri cúvaní do zaparkovaného bieleho vozidla Hyundai i10.

Policajti ho podrobili dychovej skúšky, pričom vodič bezprostredne po nehode nafúkal 2,10 promile. Ako to dokázal hneď po ránu, je v skutku zvláštne.

reklama

Druhého nezodpovedného vodiča zastavili policajti v obci Pata v popoludňajších hodinách. V tomto prípade išlo prvotne o prekročenie rýchlosti, kedy sa vodič ponáhľal o 39km/h rýchlejšie, ako bola bola maximálna povolená rýchlosť.

Pri tejto kontrole vykonala policajná hliadka so 43-ročným vodičom taktiež aj dychovú skúšku. Tá vyšla pozitívne s výsledkom 1,19 promile.

Galantskí policajti oboch vodičov riešia za jazdu v opitosti v tzv. superrýchlom konaní. Pretekár z Paty aj cúvací majster zo Serede si na rozhodnutie súdu počkajú v policajných celách.

opití

Zdroj: Pravda/Ľuboš Pilc

Zdroje: Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku