19.05.2024, meniny má
12. mája 2024

Podporme spolu MŠ Komenského na ceste za zdravšou stravou. V projekte Čerstvé hlavičky za nich môžeme denne hlasovať

Podporme spolu MŠ Komenského na ceste za zdravšou stravou. V projekte Čerstvé hlavičky za nich môžeme denne hlasovať
Zdroj: Martina Neštiaková
reklama

Čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší, máme viac energie a s vyváženou stravou nám to aj viac myslí. A to sa v škole a škôlke vždy zíde!

Spoločnosť Kaufland spustila už šiesty ročník projektu Čerstvé hlavičky, ktorý podporuje medzi školákmi konzumáciu čerstvého ovocia a zeleniny.

Pomôžme vytvoriť zdravšie návyky detí

Čerstvé hlavičky napomáhajú k motivovaniu a vzdelávaniu detí v dôležitosti konzumácie ovocia a zeleniny. Vďaka pravidelnému prísunu ovocia alebo zeleniny si deti vytvárajú zdravý návyk a pozitívne asociácie k čerstvému ovociu a zelenine. Pri výbere ovocia a zeleniny sa zohľadňuje predovšetkým sezónnosť ako aj lokálna dostupnosť.

Aby deti spoločne objavovali chute, ktoré doposiaľ nepoznali, z času na čas sa v rámci projektu stretnú aj s exotickejšími druhmi ovocia, ako napr. mango alebo hurmikaki.

reklama

Zdroj: Martina Neštiaková

Kaufland každý rok ku každej svojej predajni, ktorých je aktuálne 79, hľadá jednu partnerskú materskú a jednu partnerskú základnú školu, ktorým bude daná predajňa poskytovať raz týždenne počas celého školského roka ovocie alebo zeleninu.

V tomto ročníku sa do projektu Čerstvé hlavičky zapojila aj Materská škola Komenského, Sereď. Vo vzťahu k predajni Kaufland Sereď sa o prvenstvo uchádza v konkurencii škôlok z Dolnej Stredy, Šoporne a Šintavy.

Zdroj: Martina Neštiaková

Zdroj: Martina Neštiaková

Ako môžete seredskú škôlku podporiť a pomôcť jej k prvenstvu – ako hlasovať?

Na webovej stránke www.cerstvehlavicky.sk sa zaregistrujte so svojou e‑mailovou adresou, počkajte na overovaciu SMS správu a následne môžete hlasovať. Podporiť škôlku môžete každý deň jedným hlasom.

Hlasovanie v 6. ročníku projektu Čerstvé hlavičky začalo 25. apríla 2024 a potrvá do stredy 29. mája 2024. Stále máme tak dostatok času podporiť našu miestnu škôlku.

Všetky deti MŠ Komenského budú vďačné za podporu a každý jeden hlas.

Zdroj: cerstvehlavicky.sk

Zdroj: Martina Neštiaková

Zdroje: Martina Neštiaková, cerstvehlavicky.sk
Zdieľať na Facebooku