23.07.2024, meniny má
18. októbra 2023

Podporte v talentovej súťaži Drahoslava Banga & Friends, ktorí by vďaka vašim hlasom mohli otvárať známe Bratislavské jazzové dni 2024

Podporte v talentovej súťaži Drahoslava Banga & Friends, ktorí by vďaka vašim hlasom mohli otvárať známe Bratislavské jazzové dni 2024
Zdroj: FB Drahoslav Bango
reklama

Keď skupinka jazzových nadšencov v roku 1975 amatérsky zorganizovala prvý ročník Bratislavských jazzových dní, určite nikto z nich nepredpokladal, že sa z festivalu stane podujatie európskej úrovne, na ktorom každoročne účinkujú svetové jazzové hviezdy.

Súčasťou Bratislavských jazzových dní je okrem vystúpení zvučných mien aj otvorenie celého podujatia talentovaným nováčikom, ktorý získa prvé miesto v súťaži Pódium mladých talentov Nadácie SPP.

Medzi finalistami tohto ročníka Pódia mladých talentov Nadácie SPP je aj pre Seredčanov známy Drahoslav Bango.

Jedinečná príležitosť pre muzikantov

Drahoslav Bango je úspešný slovenský klavirista, skladateľ a producent. Vyštudoval základnú umeleckú školu v Galante, Konzervatórium v Bratislave a Janáčkovú akadémiu múzických umení v Brne.

reklama

Popri práci pedagóga na bratislavskom konzervatóriu a ZUŠ v Bernolákove hrá na rôznych koncertoch, festivaloch na Slovensku aj v zahraničí. Patrí u nás ku klavírnej špiče.

bango

Zdroj: FB Drahoslav Bango

Drahoslav momentálne pracuje na svojom debutovom albume Drahoslav Bango & Friends, kde si môžete vypočuť jeho vlastné skladby obohatené o prvky klasickej hudby, jazzu, ale aj latinsko-amerického štýlu. Cieľom CD má byť prínos na umeleckú scénu v podobe niečoho nového, zaujímavého, zábavného a súčasne na vysokej umeleckej úrovni.

Práve teraz, presnejšie dnes do 12.00 hod., máte možnosť podporiť Drahoslava a jeho spolu-muzikantov v hlasovaní o talent Bratislavských jazzových dní v roku 2024. Na hlasovanie vám stačí prejsť na stránku kultura.sme.sk kde na konci článku nájdete hlasovaciu tabuľku aj s aktuálnym počtom hlasov. Tam stačí už len kliknúť na Drahoslav Bango & Friends a váš hlas je odovzdaný.

Pódium mladých talentov Nadácie SPP sa uskutoční vo štvrtok 19. októbra 2023 o 18.00 hod. v priestoroch Jazztikot na Bielej ulici 5 v Bratislave. Tu sa predstavia všetci piati finalisti a návštevníci môžu na mieste odovzdať svoj hlas v druhej fáze hlasovania. Vstup na toto podujatie je bezplatný.

Zdroj: kultura.sme.sk

Zdroje: kultura.sme.sk, bjd.sk, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku