05.12.2021, meniny má
25. novembra 2021

Polícia zvýšila počet kontrol dodržiavania pandemických opatrení aj v Trnavskom kraji

Polícia zvýšila počet kontrol dodržiavania pandemických opatrení aj v Trnavskom kraji
Zdroj: sme.sk/Polícia SR
reklama

V predchádzajúcom článku sme vás informovali o tom, že vláda schválila dvojtýždňový lockdown pre všetkých. Polícia však zintenzívnila kontroly dodržiavania pandemických opatrení už od 22. novembra. Výnimkou nebol ani Trnavský kraj. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Kontroly prebiehajú najmä v nákupných strediskách, reštauráciách a iných miestach, na ktorých sa zdržiava veľký počet ľudí. V poslednom týždni bolo skontrolovaných približne 30 100 osôb. Priestupky riešilo viac ako 12-tisíc policajtov.

„Policajti zároveň robia aj naďalej informačno-osvetovú činnosť v podobe vysvetľovania a informovania občanov o aktuálnych epidemiologických opatreniach, ktoré je potrebné dodržiavať, s upozornením na následky a postihy, ktoré hrozia v prípade ich nedodržania,“ vysvetlila hovorkyňa.

Policajný zbor využíva na kontroly pandemických opatrení všetky dostupné sily a prostriedky.

Najčastejším priestupkom bolo porušenie zákazu vychádzania

Polícia zaznamenala od začiatku roka 67 409 priestupkov a deliktov, ktoré boli riešené v súvislosti s dodržiavaním protipandemických opatrení.

„V uvedenom období bolo vybavených v blokovom konaní 50 092 prípadov, napomenutím viac ako 8 265 prípadov, 6 474 prípadov policajti postúpili na príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva a ďalších 2 578 prípadov je ešte v riešení.

Najviac priestupkov a správnych deliktov bolo zaznamenaných opäť v Prešovskom kraji, Košickom a Banskobystrickom, najmenej v Trenčianskom a Nitrianskom kraji,“ doplnila Bárdyová.

Najviac išlo o išlo o porušenia zákazu vychádzania (44 519), porušenia povinnosti nosenia rúšok (20 984), lekárom stanovenej karantény (1 763) a porušenia zákazu otvorenia prevádzok (143).

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: mytrnava.sme.sk, teraz.sk
Zdieľať na Facebooku