31.05.2023, meniny má
19. januára 2023

Pomýlil si vodič cestu s okruhom formule 1? Ďalší sa vraj ponáhľal učiť. Obom namerali nemalé prekročenie rýchlosti

Pomýlil si vodič cestu s okruhom formule 1? Ďalší sa vraj ponáhľal učiť. Obom namerali nemalé prekročenie rýchlosti
Zdroj: FB Políca SR - Trnavský kraj
reklama

Polícia v nadväznosti na udalosti posledných dní upozorňuje vodičov, že maximálna povolená rýchlosť neslúži ako orientačná. Jej dodržiavaním zvyšujete nielen svoju bezpečnosť na cestách. Pomôžete tak tomu, aby sa všetci dostali do cieľa svojej jazdy živí a zdraví.

Galantskí dopravní policajti majú za sebou úspešné dni. V priebehu dvoch dní sa im podarilo namerať dvoch vodičov, ktorí mali značne naponáhlo. Jedného príslušníci policajného zboru vyriešili na mieste, druhému príde pokuta s pozdravom poštou.

Prekročiť rýchlosť sa nevypláca

V stredu 18. januára 2023 v dopoludňajších hodinách nasnímali policajti automobil značky Ford Mondeo v obci Šintava. Mladý vodič sa cez obec hnal nebezpečnou rýchlosťou až 92 km/h. Zrejme pozabudol na fakt, že maximálnu povolenú rýchlosť v obci prekročil až o 42 km/h.

Policajti vodiča zastavili a na mieste mu bola uložená bloková pokuta. Ako dôvod svojej rýchlej jazdy uviedol, že je maturant a potrebuje sa ísť rýchlo učiť. Snáď mu maturitné skúšky dopadnú lepšie ako riskantná jazda.

reklama

Deň predtým, v utorok 17. januára 2023, sa na ceste medzi mestom Sládkovičovo a obcou Veľká Mača rozbehol vodič na aute Mini One. Na úseku, kde je maximálna rýchlosť 90 km/h, sa vodič automobilu ponáhľal rýchlosťou až 140 km/h.

Tento dopravný priestupok rieši dopravná polícia z Galanty formou tzv. objektívnej zodpovednosti. Pozdrav od dopravákov príde 46-ročnému majiteľovi motorového vozidla priamo domov do schránky.

rýchlosť

Zdroj: FB Políca SR – Trnavský kraj

rýchlosť

Zdroj: FB Políca SR – Trnavský kraj

Zdroje: FB Políca SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku