16.04.2024, meniny má
18. marca 2024

Pondelková Mobilná kvapka krvi počtom záujemcov opäť prekonala predošlé. Na odber prišlo aj šesť prvodarcov

Pondelková Mobilná kvapka krvi počtom záujemcov opäť prekonala predošlé. Na odber prišlo aj šesť prvodarcov
Zdroje: seredsity.sk/FB Mesto Sereď
reklama

Obrovská vďaka teda patrí každému jednému človeku, ktorý sa svoju krv rozhodne darovať. Je veľká pravdepodobnosť, že práve táto krv bude v blízkej dobe využitá na pomoc pri ťažkých úrazoch, nehodách alebo závažných ochoreniach.

My sme nesmierne hrdí na to, že aj v Seredi sa nájdu ľudia, ktorí chcú a idú darovať krv. Ešte viac nás teší to, že počet darcov takmer na každom odbere stúpa.

Krv prišlo darovať zatiaľ najviac

V spolupráci s pracovníkmi z Nemocnice Agel Komárno sa počas dnešného mobilného odberu podarilo vyzbierať približne viac ako 13 litrov krvi. Ako informovalo mesto Sereď na svojej Facebook stránke, počas druhej Mobilnej kvapky krvi v tomto roku prišlo s úmyslom darovať túto najvzácnejšiu a potrebnú tekutinu až 33 záujemcov.

„Po absolvovaní vyšetrení mohlo k odberu pristúpiť 29 darcov. Do komunity dobrovoľných darcov krvi v Seredi sa dnes pripísalo aj šesť prvodarcov! Mesto Sereď ďakuje každému, kto sa rozhodol podporiť Mobilnú kvapku krvi,“ uviedlo mesto.

reklama
darovať

Zdroj: FB Mesto Sereď

Množstvo darovanej krvi svedčí o tom, že aj v našom meste sa nachádza množstvo šľachetných a dobrosrdečných ľudí. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a obetovali nielen svoj čas a energiu na to, aby nimi darovaná krv mohla pomôcť ďalším.

Ďalší termín najbližšieho mobilného odberu krvi v našom meste je naplánovaný na 20. mája 2024.

Zdroje: FB Mesto Sereď, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku