05.08.2020, meniny má
reklama
9. júna 2019

Poznáme 13 statočných Seredčanov, ktorí pomáhajú zachraňovať životy iných

Poznáme 13 statočných Seredčanov, ktorí pomáhajú zachraňovať životy iných
Zdroj: Sered.sk / Seredsity.sk
reklama

Pravidelným bezpríspevkovým darcom krvi patrí veľká úcta. Darovanie krvi je krásny prejav solidarity a dobročinnosti. Každému darcovi krvi patrí poďakovanie, pretože títo ľudia sa pozerajú na svet srdcom, sú humánni a myslia na dobro iných. O to viac sa cení, ak sú medzi nami občania, ktorí darujú krv pravidelne.

Mesto Sereď týchto ľudí eviduje vďaka Slovenskému Červenému krížu a každoročne ich pozýva na pôdu mestského úradu. Tento rok dostali pozvánku trinásti bezpríspevkoví darcovia krvi zo Serede. Všetci pozvaní darcovia sa stretli na slávnostnom odovzdávaní ocenení v obradnej sále mestského úradu. Oceňovali sa tri rôzne úrovne plakiet, a to Kňazovického medaila, Diamantová a Zlatá plaketa. Ak sa chcete zorientovať v systéme udeľovania týchto významných plakiet, pozrite sa na doleuvedený vizuál.

ZDROJ: SLOVENSKÝ ČERVENÝ KRÍŽ

Seredčania početnými odbermi dokazujú, že im na iných záleží

Za 100-násobné darovanie krvi boli ocenení Kňazovického medailou páni Ján Himpán, Viliam Banič a Jozef Masarovič, o ktorých sme písali aj v minulosti. Diamantovú plaketu profesora Jana Jánskeho za 80-násobné darovanie krvi získali Vladimír Kišš a Igor Krajčovič. Zlatú plaketu profesora Jana Jánskeho za 40-násobné darovanie krvi získali Jozef Blaho, Ľubomír Brožek, Marián Drábik, Jozef Ďurica, Stanislav Irsák, Martin Keller, Ľuboš Sojka a Marek Šajbidor. Sme radi, že v našom meste si Seredčania uvedomujú, aký veľký význam má pravidelné darovanie krvi a venujú tomu dostatočnú pozornosť.

Trinástim seredským hrdinom patrí úprimné poďakovanie, pretože nám všetkým idú príkladom, ako môžeme poskytnúť pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú. Ak ste pravidelným darcom, tak tohtoročné hromadné odbery si môžete naplánovať už teraz. Občianske združenie Mladá Sereď v spolupráci s mestom Sereď pravidelne organizujú hromadné darovania krvi v priestoroch úradu. Ide o veľmi pozitívne akcie s príjemnou atmosférou. Najbližšie termíny odberov si môžete odpísať z nižšie zobrazeného vizuálu. Ďalej nájdete fotky zo slávnostného udeľovania ocenení.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Sered.sk

Zdroj: Sered.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Sered.sk

Zdroj: Sered.sk

Zdroj: Sered.sk

Zdroj: Sered.sk

Zdroj: Sered.sk

Zdroj: Sered.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Slovenský červený kríž
sered.sk

Zdieľať na Facebooku