13.07.2020, meniny má
19. februára 2020

Poznáme rok opravy kritického stavu mosta. Mestskí policajti vyzbierali na železničnom moste v Seredi slušný balík peňazí

Poznáme rok opravy kritického stavu mosta. Mestskí policajti vyzbierali na železničnom moste v Seredi slušný balík peňazí
Zdroj: RTV Krea
reklama

Zajtra to bude presne rok, odkedy bol železničný most v Seredi uzavretý pre nákladnú dopravu a autobusy. Stalo sa tak z dôvodu, že most je v havarijnom stave a vyžaduje okamžitú opravu. O zlom stave železničného mosta si môžete prečítaťaj v našom staršom článku. RTV Krea pred pár dňami priniesla informáciu o tom, že aj napriek dopravnému značeniu sa nájdu vodiči, ktorí ho porušujú.

Najčastejšie sa vyhovárajú na navigáciu

Most bol uzavretý pre vozidlá s hmotnosťou vyššou ako 3,5 tony a odborníci ho po meraniach označili stupňom 7, čo znamená, že si vyžaduje okamžitú opravu pre odvrátenie hroziacej katastrofy. O železničný most sa po jeho uzavretí pre nákladné vozidlá a autobusy začali zaujímať nielen odborníci, ale aj Mestská polícia v Seredi, ktorá začala s pravidelnými kontrolami. Tieto sa odrazili aj na štatistikách priestupkov, ktoré vystrelili raketovou rýchlosťou smerom nahor. Podľa minuloročných štatistík mestskej polície sa nezodpovední vodiči postarali o slušný balík peňazí z pokút. Napriek katastrofálnemu stavu, v ktorom sa most nachádza, sú vodiči natoľko neohľaduplní, že ignorujú dopravné značenie. Najčastejšie sa vyhovárajú na navigáciu alebo na to, že si dopravné značenie jednoducho nevšimli.

„Nárast je spôsobený prejazdom nákladných motorových vozidiel nad 3,5 tony cez železničný nadjazd v meste Sereď. Most bol zatvorený od 20. februára 2019, čiže po ďalšom roku vyhodnotíme, či naše opatrenia boli efektívne, alebo nie.“ Pre RTV Krea Ladislav Fabo, náčelník MsP v Seredi.

Opravovať sa bude až v roku 2021

Aj podľa slov náčelníka mestskej polície 50-eurová sankcia za nepovolený prejazd nie je pre vodičov dostatočne odstrašujúca. V minulom roku polícia zaevidovala 3 849 priestupkov. V blokovom konaní muži zákona uložili pokuty v celkovej výške viac ako 125 000 eur. Táto suma platí pre všetky priestupky, avšak priestupky na úseku dopravy tvoria jej pomernú časť nad 3,5 tisíca eur.

Podľa vyjadrenia Slovenskej správy ciest, ktorá je správcom uvedeného mosta, by mali búracie a stavebné práce začať až v roku 2021. Podľa slov primátora Serede je v tomto prípade dôvodom zdĺhavého procesu byrokracia spojená s verejným obstarávaním.

„Momentálne Slovenská správa ciest vysúťažila dodávateľov projektov. Akonáhle toto bude, majú nás osloviť a naša požiadavka je pri tej projekcii ten most rozšíriť a riešiť aj cyklotrasy v smere cez železnicu.“ Pre RTV Krea Martin Tomčányi, primátor Serede.

ANI POKUTY NEPOMÁHAJÚ

ANI POKUTY NEPOMÁHAJÚ Nezodpovední vodiči sa podpísali aj pod minuloročné štatistiky Mestskej polície v Seredi. Za nerešpektovanie dopravných predpisov, im boli uložené pokuty za desiatky tisíc eur.

Uverejnil používateľ RTV Krea Pondelok 17. februára 2020

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: RTV Krea
Zdieľať na Facebooku