17.08.2022, meniny má
28. decembra 2021

Poznáte seredskú kapelu Freebird? Pripravujú nový album a my vám predstavujeme prvý singel

Poznáte seredskú kapelu Freebird? Pripravujú nový album a my vám predstavujeme prvý singel
Zdroj: Freebird
reklama

Po trojročnej pauze sa chalani zo seredskej rockovej kapely Freebird pustili do novej tvorby a prinášajú 12 piesní, ktoré sa objavia na albume s názvom Ozveny duše. Kapela funguje v zostave Martin Čuperka (gitara), Tomáš Racko (spev, basgitara) a Patrik Pacher (bicie).

Martin pochádza zo Šintavy, Tomáš je Seredčan a Patrik býva v Cíferi, kde má kapela momentálne aj svoje zázemie. V Cíferi vo Flameart n’semble štúdiu tiež nahrali svoj nový album v overenej spolupráci s Lukášom Navrátilom.

Hudobne sa Freebird pohrávajú s veľmi pestrou zmesou žánrov a vplyvov – od zemitého hard rocku cez popové melódie až po progresívne prvky. Texty píše spevák Tomáš a záber tém je rovnako rozmanitý, ako ich hudobné podklady – príroda, láska, mytológia, život, smrť, veci bežné aj nadprirodzené.

Zdroj: Freebird

reklama

Od EP k prvému albumu

Prvotinou kapely bolo skúšobňové EP so štyrmi skladbami, ktoré vydali v roku 2012. V tom istom roku nahrali Live CD z koncertu v trnavskom MotoBare. Prvého debutového albumu s názvom Vzlet sa dočkali v roku 2014.

Zaujímavosťou je, že tento album im pokrstila slovenská rocková klasika – skupina Arzén. Album sa dočkal pozitívnych ohlasov medzi fanúšikmi aj recenzentami.

Pracujú na druhom albume

Deň pred Vianocami predstavili Freebird na svojom facebookovom profile prvú skladbu s názvom Digitálny heroín z pripravovaného albumu Ozveny duše, ktorý by mal vyjsť v prvej tretine budúceho roku. O vizuál singla sa postaral Dodo Vilhan v efektnom lyric videu.

Pieseň Digitálny heroín pojednáva o význame sociálnych sietí pre niektorých jedincov a o tom, akú pascu môžu predstavovať, ak im prikladáme priveľkú dôležitosť.

„Žijeme v dobe, kedy je ľahšie napĺňať náš virtuálny život než ten skutočný. Je to však plnohodnotná existencia, ak jej základom je „kolotoč ilúzie“? Okrem zamyslenia vám, snáď, naša hudba prinesie aj nejaké dobré pocity, lebo tie sú v týchto obzvlášť chorých časoch potrebné ako soľ,“ píšu na svojom FB profile Freebird pri uvedení videa.

Predný obal albumu zdobí nádherný obraz, ktorý pre Freebird namaľovala ich kamarátka Veronika Delinčáková. Graficky to celé spracoval ich „dvorný“ grafik Roman Beňo.

Zdroj: Freebird

Môžete pomôcť s vydaním albumu

Kapela informovala aj o možnosti predobjednať si CD Ozveny duše, čím im môžete pomôcť znížiť časť nákladov, keďže si album vydávajú sami. Cena CD je 10 eur + poštovné.

CD si môžete objednať:

  1. Cez bandcamp s PayPal platbou na tomto linkuTakouto formou kúpy získate tiež prístup k digitálnemu downloadu vo WAV kvalite a neobmedzený stream v bandcamp aplikácii.
  2. Mailom na kapela.freebird@gmail.com alebo správou na ich Facebook, kde uvediete počet kusov a svoju adresu. Obratom obdržíte IBAN účtu a dohodnete si podmienky zaslania/osobného odberu.

My v redakcii držíme chalanom palce a veríme, že album sa im podarí čoskoro vydať, o čom vás budeme určite informovať.

Páčil sa vám článok? Podporte kapelu Freebird jeho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku