19.05.2024, meniny má
29. januára 2020

Pozrite si nádherné video dvoch Seredčanov. Aj takto vyzerajú krásne slovenské lesy očami Adely a Borisa

Pozrite si nádherné video dvoch Seredčanov. Aj takto vyzerajú krásne slovenské lesy očami Adely a Borisa
Autor: Adel Škriňová
reklama

Mladí Seredčania Adela a Boris trávia svoj voľný čas vždy v prírode. Ich tvorbu sme vám priniesli už minulý rok v tomto článku. O ich ceste do ďalekej Malajzie a o cestovaní na vlastnú päsť mali dokonca v KC PRIESTOR prednášku, ktorá ľuďom priniesla množstvo cenných informácií.

My sme si všimli ich nedávne video o slovenských lesoch a ich nezameniteľnej atmosfére v lete. Myslíme si, že je to niečo, o čo by sme sa s vami mali podeliť. Toto krátke jednoduché video bolo natáčané na rôznych lokalitách v našej krásnej krajine. Najčastejšie v okolí Kremnice na strednom Slovensku, no objavujú sa v ňom aj zábery z lokalít ako Zoborská lesostep pri Nitre, ktorú môžete pokojne navštíviť aj cez víkend.

Ďalej uvidíte pohľad z vrchu Kľak (1351 m.n.m), ktorý sa nachádza v Malej Fatre, a tiež je to skvelý nápad na rodinnú víkendovú turistiku. Vo videu sú zachytené aj vybrané druhy bežných živočíchov, ktoré ľudia často prehliadajú.

Autori sa vyjadrili: „Vždy, keď človek vojde do lesa, jeho zmysly pracujú na plné obrátky. V lese je toho toľko čo vidieť, počuť, cítiť, až si začneme všímať všemožné detaily a ani si to neuvedomujeme… A presne toto je zhrnuté na videu. Maličké kúsky, ktoré tvoria veľký celok. Kompletný celok toho, čo by sme si mali vážiť a opatrovať – našej slovenskej prírody…“ a my s nimi úplne súhlasíme.

reklama

My im držíme palce v ich ďalšej tvorbe a ak vás video zaujalo, týchto mladých ľudí a ich cesty prírodou a svetom môžete sledovať na ich instagramových profiloch – Adel/Boris.

Páči sa vám video? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku