26.09.2020, meniny má
reklama
14. mája 2020

Pozrite si očarujúcu krásu okolia nášho mesta. Fotograf Peter Dužek vytvára fotky svetovej kvality

Pozrite si očarujúcu krásu okolia nášho mesta. Fotograf Peter Dužek vytvára fotky svetovej kvality
Autor: Peter Dužek
reklama

Sociálne siete nám umožňujú spoznávať ľudí a veci, ktoré sme nikdy predtým nevideli. Niečo podobné sa podarilo aj nám a na Instagrame sme objavili fotografa Petra Dužeka, ktorý pochádza z obce Hody neďaleko Galanty.

Okamžite nás zaujali fotky, ktoré Peter vytvára. Zobrazuje na nich nielen krásu celého Slovenska, ale aj čaro okolitých obcí v blízkosti Serede. Podobné fotografie nevidíme často a my sme sa okamžite rozhodli, že tieto fotky vám musíme ukázať.

Spoznajte Petrovu tvorbu na jeho Instagrame

Akonáhle si pozriete jeho profil, tak sa do tých fotiek jednoducho zamilujete. Peter vytvára fotografie z celého Slovenska, no nás najviac zaujímaju tie, ktoré zachytávajú obce v okolí Serede a ich prírodu.

Ako sme spomínali vyššie, Peter pochádza z malej dedinky v okrese Galanta s príznačným názvom Hody. Prezradil nám, že vďaka ľahkému prístupu k prírode mohol často chodiť na prechádzky a sledovať meniaci sa svet naokolo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Počas západu / During sunset #beautifulslovakia #night_shots_ #slovakianature #night_shooterz #awesomepix #thedarkpr0ject #themysterypr0ject #raymasterscamerafilters #canonsk #fabslovakia #goodideaslovakia #pure_svk #beautifulslovakia #rsa_mextures #mood_magic #longexposure_shots #praveslovenske #mode_emotive #takeslovenske #longexpoelite #slovenskapriroda #cestujemczsk #shared_colored_moments #refreshersk #wallpaper_official_1 #earth_shotz #awesomepix #interezsk #serialshooters @night_shots_ @night_exposures @rsa_fog @thedarkpr0ject @themysterypr0ject @slovakia.travel @beautifulslovakia.sk @pure.slovakia @rsa_mextures @takeslovenske @praveslovenske @mood.magic @wallpaper_official_1 @night_shooterz @shared_colored_moments @serialshooters @raymasterscamerafilters @longexpoelite @interezsk #impeterd

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Dužek (@impeterd),

Na prelome rokov 2013 a 2014 si na tieto prechádzky začal brávať aj fotoaparát a vážnejšie sa začal venovať tejto voľnočasovej aktivite od roku 2017. Jeho fantastickú tvorbu môžete sledovať na jeho instagramovom profile.

Peter si prešiel viacerými fotografickými žánrami od makro fotografie až po surrealistické kompozície a portréty. Posledné dva roky sa venuje hlavne fotografovaniu prírody a svoje fotky tvorí v okolí Galanty, Serede a Dolnej Stredy.

„Mám rád vychádzky pri rieke Váh, kde sa stále deje niečo nového. Veľkou výhodou tohto regiónu je rozmanitosť možností fotografie od lesov, polí a vodných zákutí popri rieke. Z toho dôvodu sú pre mňa Dolná Streda a Sereď jedny z najkrajších miest, kde môžem nielen načerpať inšpiráciu, ale si aj oddýchnuť.“

Hody. Autor: Peter Dužek

Veľká Mača. Autor: Peter Dužek

Hody. Autor: Peter Dužek

Hody. Autor: Peter Dužek

Hody. Autor: Peter Dužek

Mostová. Autor: Peter Dužek

Hody. Autor: Peter Dužek

Podporte článok vaším zdieľaním.

Zdroje: Instagram impeterd

Zdieľať na Facebooku