16.05.2022, meniny má
29. júla 2020

Pozrite si tieto úžasné zábery včerajšej búrky. Nafotila ich šikovná Monika Chatrnúchová

Pozrite si tieto úžasné zábery včerajšej búrky. Nafotila ich šikovná Monika Chatrnúchová
Zdroj: Monika Chatrnúchová
reklama

To, že teplo prináša vždy aj ochladenie a veľmi často búrky, vám vravieť zrejme nemusíme. Nie je to nič nové a čo sa týka letných horúčav a s nimi spojených búrok už vonkoncom nie. Počas leta sa môžu vyskytnúť rôzne typy búrok. Či už sú to búrky s bleskami, či krúpami, rôzne prietrže mračien či búrky so silnými vetrami. Včerajšiu noc sme zažili naozaj silnú búrku aj s vetrom, aj s množstvom bleskov. Seredčanke a fotografke Monike Chatrnúchovej sa podarilo zachytiť naozaj krásne zábery včerajších bleskov.

Búrka z extrémnych horúčav

O včerajších extrémnych horúčavách sme vás taktiež informovali v našom článku. Na viacerých miestach Slovenska boli vyhlásené výstrahy. Teplota vzduchu totiž vystúpila až na naozaj nepríjemných 34 stupňov. Tieto teploty sú pre toto júlové obdobie naozaj bežné, ale predstavujú potenciálne hrozby pre ľudský organizmus.

Podľa meteorológov však toto extrémne oteplenie bolo naozaj len prechodné. Včera v noci postúpil do našej oblasti studený front, ktorý so sebou priniesol zrážky aj silný vietor na viacerých územiach Slovenska.

Blesky očami fotografky

Monika Chatrnúchová je už, dá sa povedať, našou dvornou fotografkou. Vždy je na búrku pripravená doslova z minúty na minútu. Inak tomu nebolo ani včera večer, keď búrka začínala. Fotografie sú zhotovené včera o 22.30 hod. Monika fotí na Nikon Z6.

reklama

“Počas včerajšieho fotenia som sedela na parapete na okne s foťákom a v druhej ruke som mala dáždnik, aby mi fotoaparát nezmokol. Milujem búrky a fotenie bleskov. Úplne ma fascinuje sila prírody. Prvý blesk sa mi podarilo odfotiť úplnou náhodou na vyhliadke v Hlohovci, keď ma manžel učil fotiť. Odvtedy je to moja vášeň,” povedala Monika pre naše médium.

zdroj: Monika Chatrnúchová

zdroj: Monika Chatrnúchová

zdroj: Monika Chatrnúchová

zdroj: Monika Chatrnúchová

Podporte článok zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku