31.05.2023, meniny má

Predstavujeme vám družstvo starších žiačok BK Lokomotíva Sereď, ktoré môžete poznať aj pod názvom Seredan Dragonflies

6. augusta 2018
6. augusta 2018

Predstavujeme vám družstvo starších žiačok BK Lokomotíva Sereď, ktoré môžete poznať aj pod názvom Seredan Dragonflies

reklama

V dnešnom článku si predstavíme družstvo starších žiačok basketbalového klubu Lokomotíva Sereď, ktoré je zložené z dievčat narodených v roku 2004 a mladších. Práve dnes, 6. augusta, začínajú s prípravou na sezónu 2018/2019. Dievčatá čakajú počas tejto prípravy tréningové jednotky so zameraním na kondíciu, rýchlosť, vytrvalosť alebo silové tréningy. Spestrením prípravy budú aj dva  zaujímavé turnaje. Prvý sa odohrá v českom Kyjove a druhý v Banskej Bystrici. Prvý domáci zápas naše basketbalistky odohrajú 29.9. proti Spišskej Novej Vsi a následne 30.9. budú hrať doma proti Popradu.

Staršie žiačky Seredan Dragonflies

Ako nám povedal tréner družstva Martin Bosý, hráčky sa v minulej sezóne dokázali vyrovnať družstvám, ktoré boli v minulosti pre nás výkonnostne na míle vzdialené.  Počas sezóny sa nášmu tímu podarilo poraziť aj družstvo, ktoré sa stalo neskôr majstrom Slovenska. Mladým basketbalistkám sa v minulej sezóne po prvý krát podarilo prebojovať na finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska, kde nakoniec obsadili 6. miesto a len o vlások im unikla bronzová medaila. Sezónu však na jej konci zhodnotili ako úspešnú, a to nielen preto, že sa podarilo postúpiť na finálový turnaj, ale aj preto, že sa spoločnými silami podarilo každej hráčke pomôcť v jej basketbalovom raste, čo je pre klub Lokomotíva Sereď momentálne najväčšou prioritou.

reklama

Družstvo starších žiačok pôsobí v basketbalovom klube Lokomotíva Sereď, v ktorom sú podľa viacerých vyjadrení podmienky pre šport naozaj priaznivé. Domácim stánkom klubu je moderná športová hala Sokolovňa. Do klubu Lokomotívy má možnosť prísť každý, kto má záujem športovať, stať sa basketbalistom/basketbalistkou, a hlavne sa naučiť kolektívnosti, férovosti či cieľavedomosti.

Basketbalové ihrisko Lokomotíva Sereď

“Úspešným športovcom sa nedá stať počas jedného alebo dvoch rokov. Je to viacročná každodenná príprava na začiatku plná hrania a zábavy, no v neskoršom veku aj plná disciplíny, tvrdej práce a odriekania, dokonca aj sklamania. Toto všetko vedie k naplneniu svojho sna a cieľa o tom, ako sa stať úspešným športovcom”. Martin Bosý

Veľmi milou aktivitou je aj nové video, na ktorom môžete vidieť hráčky pri zápase alebo v tréningovom procese. My sme veľmi radi, že aj takouto cestou sa zviditeľňuje šport a jednotliví športovci v meste. Zaujímavou novinkou je aj názov družstva starších žiačok, ktoré od novej sezóny budú hrať pod propagačným názvom SEREDAN DRAGONFLIES. Prečo práve takýto názov? Nato sme sa opýtali aj my 🙂

                     

“Už dlhší čas chýbalo v tíme spestrenie, doba sa mení závratnou rýchlosťou, hrajú farby, rozhodujú slová a dynamika. Nebolo veľa toho, čo by sme mohli mladým ľuďom ponúknuť a pritiahnuť ich k tomuto krásnemu športu. Názov v preklade znamená Seredské Vážky /s malou úpravou, aby to bolo foneticky príťažlivé a ľahšie vysloviteľné pre cudzincov, pretože naša základňa fanúšikov je aj v zahraničí a narastá/. Váh je naša rieka a je to súčasť nášho života. A Vážky sú symbolom tejto rieky a nášho mesta”.

My dievčatám prajeme veľa štastia v blížiacej sa sezóne a dúfame, že o ich úspechoch budeme ešte často písať. Ak by ste dievčatá radi sledovali počas celej sezóny, máte možnosť tak spraviť na ich Facebookovom profile.

Staršie žiačky Seredan Dragonflies

Staršie žiačky Seredan Dragonflies

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním aj na vašom FB profile.

Zdroje: Vyjadrenia trénera Martina Bosého, Lokomotíva Sereď, FB: Seredan dragonflies,
Zdieľať na Facebooku