16.04.2024, meniny má
16. marca 2024

Prežite neobyčajnú noc v KC PRIESTOR venovanú seredskému spisovateľovi Jánovi Navrátilovi

Prežite neobyčajnú noc v KC PRIESTOR venovanú seredskému spisovateľovi Jánovi Navrátilovi
Zdroj: KC Priestor/literarnenoviny.sk
reklama

Ján Navrátil bol básnik, prozaik, spisovateľ literatúry pre deti, scenárista, pôvodným povolaním pedagóg, ktorý sa narodil 13. mája 1935 v Seredi v rodine lodníka.

Základnú školu vychodil v doma v Seredi a ďalej pokračoval v štúdiu na gymnáziu v Galante a na Vysokej škole pedagogickej v Bratislave. Po maturite dva roky pôsobil ako učiteľ na Základnej škole vo Vinohradoch nad Váhom. Od roku 1971 bol profesionálnym spisovateľom a žil v Seredi.

Vo februári tohto rok nás však tento významný človek navždy opustil. Seredské KC PRIESTOR sa rozhodlo uctiť si jeho pamiatku a venovať mu jeden špeciálny večer.

Noc s Jánom Navrátilom

Komunitné centrum PRIESTOR pravidelne organizuje rôzne stretnutia určené mládeži aj deťom. Tentoraz sa rozhodli venovať večer v rámci ich tradičného Detského Priestoru práve spomínanému seredskému básnikovi a spisovateľovi.

reklama

Pripojte sa k nim a prežite nezabudnuteľnú noc s Jánom Navrátilom. Celý večer bude venovaný pamiatke seredského spisovateľa, ktorý miloval písať príbehy pre deti.

„Navrátilove príbehy často zahŕňali rieku Váh a jej čarovných vodníkov. Preto sme sa rozhodli, že PRIESTOR premeníme na vodné kráľovstvo, kde sa vaše deti môžu stať súčasťou tohto magického sveta. Budeme spolu vyrábať zelené parochne a maľovať nádherný Váh. Príbehy z kníh vám bude prednášať talentovaná herečka Aďka Suttoová,“ pozýva KC Priestor.

Pridajte sa k nim v piatok 22. marca 2024 o 17.00 hod. a zažite neopakovateľnú Noc s Navrátilom!

navrátilom

Zdroj: KC Priestor

Zdroje: KC Priestor, spolok-slovenskych-spisovatelov.sk
Zdieľať na Facebooku