27.11.2022, meniny má
14. novembra 2022

Pri Seredi bola odhalená množiareň psov, ktorá funguje už dvadsať rokov. Psy trpeli v katastrofálnych podmienkach

Pri Seredi bola odhalená množiareň psov, ktorá funguje už dvadsať rokov. Psy trpeli v katastrofálnych podmienkach
Zdroje: preutulky.sk/FB Československý kastračný program
reklama

Nekontrolované množenie zvierat je na Slovensku dlhodobým problémom a, žiaľ, výnimkou nie je ani okolie nášho mesta. Československý kastračný program sa pred pár dňami musel zaoberať množiarňou pri Seredi, v ktorej našli 30 psov žijúcich v katastrofálnych podmienkach.

V týchto dňoch čakajú na zásah oddelenia environmentálnej kriminality Policajného zboru. Informáciu zverejnili na svojej facebookovej stránke.

Množiareň fungovala už dve dekády

V množiarni, ktorej bližšia lokalita nebola zverejnená, našli psov žijúcich v malých špinavých priestoroch plných výkalov. Nachádzali sa v naozaj príšernom stave, trpeli množstvom bĺch a vypadanou srsťou.

Našťastie, psy sa z týchto neľudských podmienok už podarilo odobrať. Ich cesta následne viedla priamo k veterinárovi. Na miesto bola privolaná policajná hliadka, ako aj Regionálna veterinárna a potravinová správa. „Psíky sú odvezené, dnes už spia v čistom a v teple,“ dodal ČSKP.

reklama

Množiareň funguje už neuveriteľných 20 rokov, počas ktorých tu muselo žiť v utrpení nespočetné množstvo zvierat. Pre množiteľa je pes len predmet, ktorý mu zarába peniaze, potom sa preňho stane úplne zbytočným. Je tu však spôsob, ktorým môžete takému konaniu pomôcť zabrániť aj vy.

Zdroj: FB Československý kastračný program

Ako môžeme pomôcť?

Množiarne sa nachádzajú všade okolo nás, a preto by sme mali zbystriť pozornosť voči nášmu okoliu. Pokiaľ si všimnete podozrivé aktivity vo vašom susedstve, mali by ste ich čo najskôr nahlásiť.

„Takýchto množiarní sú tisíce, priamo vo dvoroch rodinných domov na rušných uliciach. Do jednej malej šopy na dvore sa zmestí aj neuveriteľné množstvo malých psíkov, ktoré roky trpia a zarábajú množiteľom,“ objasnil ČSKP.

Pokiaľ sa bojíte o anonymitu, ešte stále môžete napísať občianskym združeniam, ktoré skúsia situáciu riešiť s kompetentnými orgánmi za vás. Československý kastračný program môže zachraňovať zvieratá len vďaka vašej pomoci.

Ak by ste sa k nim chceli pridať, môžete tak urobiť prostredníctvom 2 % z vašich daní. Tlačivo a všetky potrebné informácie nájdete na tomto odkaze. Materiálnu pomoc im môžete pomôcť zabezpečiť cez portál preutulky.sk.

Taktiež je tu možnosť finančnej pomoci vo forme trvalých príkazov na transparentný účet:

  • IBAN: SK37 0900 0000 0050 4591 0916
  • SWIFT: GIBASKBX

Veríme, že psy po zásahu ČSKP čaká svetlejšia budúcnosť a že sa dostane pomoci všetkým zvieratám, ktorých život závisí od našej všímavosti a dobrých ľuďoch z organizácií venujúcim sa tomuto hroznému problému.

Zdroje: Československý kastračný program
Zdieľať na Facebooku