25.01.2020, meniny má
10. septembra 2019

Pribrali Seredčania počas leta? Toto je 5 rád od profesionálneho trénera Karola Rittera, vďaka ktorým dokážete schudnúť

Dovolenková a letná sezóna je úspešne za nami. Určite nám dáte za pravdu, že Seredčania si každoročne z dovoleniek prinesú domov nielen skvelé zážitky, ale aj nejaké to kilo navyše. To je ale úplne prirodzené. Stresové a uponáhľané mesiace plné práce vymeníme za trochu oddychu a relaxu. K tomu samozrejme patrí dobré jedlo a rôzne drinky. Ani sa nenazdáte a ručička na váhe zrazu vyskočí na také číslo, ktoré doteraz neukazovala.

Všetko sa dá ale napraviť a do formy sa viete dostať opäť veľmi rýchlo. Navyše, ak budete dodržiavať nápomocné rady od profesionálneho trénera Karola Rittera z Ritter R.A.W. Gym v Seredi, chudnutie vás bude baviť. V spolupráci s ním sme zostavili 5 tipov, vďaka ktorým dokážete schudnúť prebytočné kilá. Ak by ste niečomu nerozumeli, Karol vám na všetky vaše otázky veľmi rád odpovie na jeho sociálnych sieťach na Facebooku alebo Instagrame.

1. Strava naša každodenná

Všetko začína a končí tým, čo ste počas dňa zjedli. Stravu (aj pohyb) jednoducho neoklamete a ak sú vašimi obľúbenými jedlami vysokokalorické fajnotky ako pizza, hranolky alebo rôzne prívarky a údeniny, tak váha jednoducho bude neustále rásť. Skúste porozmýšlať, čo ste za dnešný deň zjedli. Myslíte si, že ste boli v takzvanom kalorickom deficite? To znamená, že ste mali počas dňa vyšší kalorický príjem ako výdaj. Ak áno, tak jednoducho vaše telo bude nadbytočné kalórie premieňať na tuky. Kalorický výdaj logicky zvýšite väčším pohybom, naopak, kalorický príjem znížite upravením stravy. Tú stačí častokrát mierne zredukovať a nie je potrebné ísť do rôznych superrýchlych diét, ktoré vám skôr uškodia ako pomôžu. Ak neviete, ako začať, tak jednoduché pravidlo je, že do každodennej stravy zakomponujete oveľa viac zeleniny a ovocia, ktoré sú najväčším zdrojom vlákniny.

Zdroj: Pexels.com

2. Bez pohybu to možno pôjde, ale veľmi, veľmi pomaly

Strava a pohyb idú jednoducho ruka v ruke. Schudnúť môžete buď iba upravením stravy, alebo iba zvýšením pohybu, no ak tieto dve zložky nespojíte, pôjde to veľmi pomaly a je vysoká pravdepodobnosť, že sa na to po čase jednoducho vykašlete. Prečo? Ručička na váhe pôjde dole iba v desatinách kilogramov a nebude to stačiť k vašej motivácii, ktorá jednoducho časom opadne. S pohybom ale viete začať hneď a bez výhovoriek. Skúste ísť zajtra do práce peši alebo na bicykli. Ležanie pred televízorom skúste nahradiť prechádzkou.

Na začiatku vašej zmeny nemusíte hneď behať maratón, vaše pohybové ciele si stanovte radšej menšie. Namiesto 100 kľukov spravte prvý deň radšej 10, namiesto 100 drepov spravte 15. Dosahovanie menších a krátkodobejších cieľov bude mať lepší vplyv na vašu psychiku aj motiváciu. Veľké plány a ciele väčšinou zvykneme odkladať, no tie menšie, ktoré hravo zvládneme, dokážu zo začiatku pomôcť oveľa viac ako tušíte.

Zdroj: Pexels.com

3. Členstvo v Ritter R.A.W.

Ak cítite, že je najvyšší čas urobiť niečo so svojím životným štýlom, no sami si na to netrúfate, skúste navštíviť nový seredský gym Ritter R.A.W. Tu môžete zažiť ukážkovú hodinu, ktorú povedie práve tréner Karol Ritter. Ešte pred samotným tréningom si spoločne prejdete vaše ciele a to, čo chcete cvičením v tomto gyme dosiahnuť. Na základe všetkých informácií budete zaradený do skupiny podľa vašich skúseností s cvičením, ale aj podľa času, ktorý vám bude vyhovovať, aby ste stíhali tréningy popri ostatných povinnostiach.

Ak sa chcete o gyme Ritter R.A.W. dozvedieť viac, prečítajte si náš nedávny článok, v ktorom sme opísali naše pocity a výsledky, ktoré sme tu spoločne dosiahli. Článok nájdete na tomto odkaze. Ďalšie informácie o tomto prvom seredskom gyme nájdete na Facebooku alebo Instagrame.

Zdroj: FB Ritter RAW Gym

4. Dobrá psychika a menej stresu

Tento bod je svojím spôsobom najdôležitejší. Bez správne nastavenej hlavy to jednoducho nepôjde. Od psychickej pohody sa bude odrážať aj váš výkon na jednotlivých tréningoch a následný progres. Pamätajte, ručička na váhe nie je všetko. Ak začnete cvičiť a dodržiavať správnu stravu, výsledky sa skôr či neskôr dostavia v rôznych podobách. Menšie miery okolo pásu, hrudníka alebo stehien. Lepšia psychika a hlavne zvýšené sebavedomie, vďaka ktorému si budete veriť ísť medzi ľudí bez výčitiek.

Ak si po niekoľkých mesiacoch na seba oblečiete niečo, čo ste mali v šatníku hodené vyše roka, tak uvidíte, že je to lepší pocit, ako tá prekliata ručička na váhe. Takže pamätajte, váha nie je všetko, oveľa dôležitejšie je vaše mentálne zdravie.

Zdroj: pexels.com

5. Každodenné malé pokroky

Určite to poznáte aj vy. Zvyčajne, ak sa do niečoho chceme pustiť po hlave, tak si dávame obrovské ciele hneď od začiatku bez ohľadu na to, či sme tieto ciele vôbec schopní dosiahnuť. Veľký cieľ býva častokrát obrovská záťaž na psychiku a z toho dôvodu ho potom odkladáme. „Začnem až od pondelka… začnem až od prvého dňa v mesiaci…“ a podobne. Veľké ciele, na ktoré nie sme 100 % pripravení, nás väčšinou len brzdia. Tak ako v živote, aj v cvičení jednoducho platí pravidlo krok po kroku.

Nie je nič zlé na tom, že namiesto 10 kilometrov alebo hodiny behu si pojdete zabehať na 10 minút prvý deň. Efekt bude ten istý, splníte cieľ, ktorý ste si dali a postupne môžete vaše nároky zvyšovať. Vaše telo, ale aj hlava tento prístup ocenia a vy uvidíte po niekoľkých dňoch progres, ktorý vás bude ďalej motivovať.

Na záver už len prezradíme, že v spolupráci s gymom Ritter R.A.W. chystáme v Seredi jedinečnú premenu, pre dvoch odvážlivcov. Konkrétne budeme vyberať jedného muža a ženu, ktorí túžia po premene svojho tela a sú tomu ochotní obetovať maximum. Pre dvoch odvážlivcov bude prichystaný jedinečný tréningový plán, ktorý bude v plnej miere hradení gymom Ritter R.A.W.. Preto nás nezabúdajte sledovať aj naďalej, bude to veľké.

Zdroj: Pexels.com

Zdroj: Seredsity.sk / Pole dance s Nicol Královič v Ritter R.A.W.

Zdroj: Seredsity.sk / Funkčný tréning v Ritter R.A.W.

Zdroj: Seredsity.sk / Funkčný tréning v Ritter R.A.W.

Tento článok vznikol v spolupráci s gymom Ritter R.A.W.

Zdieľať na Facebooku