21.03.2023, meniny má
14. septembra 2022

Prinášame vám zoznam mimoškolských aktivít a krúžkov pre deti v našom meste. Na svoje si prídu aj tí najmenší

Prinášame vám zoznam mimoškolských aktivít a krúžkov pre deti v našom meste. Na svoje si prídu aj tí najmenší
Zdroje: Luskáčik/Seredsity/Freepik
reklama

Rozbehol sa ďalší školský rok a mnohí z vás riešia pre svoje deti rôzne záujmové krúžky. My vám dnes prinášame zoznam niektorých aktuálnych ponúk mimoškolských aktivít či krúžkov pre vaše ratolesti, ktoré môžu navštevovať v našom meste či v blízkom okolí. Na svoje si prídu aj tí najmenší.

Sereď je mesto, ktoré vyniká najmä pre svoje športové úspechy. Dlhoročná reprezentácia basketbalistiek, taktické myslenie nadšencov tenisu či hodiny tvrdých tréningov na plavárni, to všetko je možné tu zažiť.

Okrem toho si vaše ratolesti môžu vychutnať krásu baletu, atmosféru veslovania a svojich najmenších môžete už od útleho veku viesť k  pohybovým návykom.

Gymáčik a Aquáčik v Seredi

Šikovný tím skúsených inštruktoriek v Baby cvičení, ako aj v Baby plávaní, vníma každého klienta ako individualitu a rozvíja jeho schopnosti hravou, priateľskou a zábavnou formou.

reklama

Veria, že s vytváraním správnych a trvalých pohybových návykov treba začať v útlom detstve a využiť pritom prirodzenú potrebu fyzickej aktivity detí. Pozitívny vzťah detí k fyzickej aktivite ovplyvňuje pozitívne nielen ich budúci zdravotný stav, ale aj budúce úspechy v živote.

Zdroj: Seredsity

 Kurzy plávania pre deti v Aquáčiku

 • 4 – 5 mesiacov: začiatočník
 • 6 – 17 mesiacov: začiatočník, od 8 mesiacov  pokročilý
 • 18 – 32 mesiacov: začiatočník aj pokročilý
 • 3 – 5 rokov: začiatočník aj pokročilý (kurz s rodičom)
 • od 4 rokov: pokročilý bez rodiča
 • od 6 rokov: začiatočník bez rodiča

Kurzy detského cvičenia v Gymáčiku

 • Baby Gym 4 – 6 mesiacov: hodiny sú zamerané na ranný rozvoj psychomotoriky
 • Mini Gym 7 – 9 mesiacov: hodiny sú zamerané na ranný rozvoj psychomotoriky
 • Midi Gym 9 – 18 mesiacov: kurz je určený na stimuláciu vývinu jednoduchými a prospešnými cvičeniami
 • Maxi Gym 18 – 36 mesiacov: kurz je zameraný na všestranný rozvoj osobnosti dieťaťa

Všetky potrebné informácie o kurzoch určených pre vašich najmenších nájdete na stránkach Gymáčik a Aquáčik.

Tanečná akadémia Luskáčik

Tanečná akadémia Luskáčik vznikla najmä za účelom viesť deti k láske k tancu, hudbe a k umeniu. Ich cieľom je priniesť deťom profesionálne vzdelávanie v oblasti tanečného umenia.

Akadémia sa zameriava najmä na výučbu klasického tanca – baletu u detí predškolského a školského veku a vďaka nižšiemu počtu žiakov v jednotlivých skupinách (10 žiakov + 1 pedagóg) sa vedia zameriavať na každého žiaka s individuálnym prístupom.

Svojich žiakov pripravujú napríklad aj na ďalšie štúdium na tanečných konzervatóriách.

Zdroj: Luskáčik

Aktuálny zoznam kurzov pre deti 

 • Kurz Baby tanec 2 – 3 roky: tanečná a pohybová príprava pre najmenších
 • Kurz Balerínky 4 – 6 rokov: tanečná a baletná príprava pre deti predškolského veku
 • Kurz Balet 7 – 10 rokov: kurz určený pre deti školského veku
 • Súkromné lekcie od 10 rokov: lekcie sú určené pre záujemcov, ktorí sa plánujú zúčastniť prijímacích pohovorov na tanečné konzervatóriá

Zápis do Tanečnej akadémie Luskáčik prebieha do 23. septembra 2022 vo vopred dohodnutom čase pre uchádzačov, ktorí vyplnili online prihlášku slúžiacu ako rezervácia miesta v kurze. Všetky potrebné informácie o kurzoch nájdete na stránke Luskáčika.

Tenisový klub Sereď

Činnosť Tenisového klubu v Seredi je od začiatku sústredená na prácu s deťmi a mládežou, pričom pamätá i na možnosť rekreačného tenisu pre dospelých. Hlavným cieľom tenisového klubu je ponúkať deťom či mládeži alternatívu k iným voľnočasovým aktivitám.

Teni je šport, ktorý rozvíja cieľavedomosť, rýchly odhad situácie, taktické myslenie, schopnosť dlhého sústredenia sa a hlavne vnútorný pokoj.

Zdroj: Freepik

Do kurzu sa záujemcovia vo veku 5 – 14 rokov môžu prihlásiť kedykoľvek počas roka. Uchádzač bude podľa svojej aktuálnej výkonnosti zaradený do kategórie, v ktorej sa bude zdokonaľovať a učiť.

Tenisový klub Sereď momentálne využíva dve hracie plochy, a to na futbalovom štadióne a v telocvični Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi.

V prípade záujmu o tento krásny šport môžete kontaktovať pána Tomáša Bohunického zaslaním mailu na adresu tksered@gmail.com. Všetky dôležité informácie si môžete prečítať aj na tomto odkaze.

ICE PLAYERS Sereď

Mladí nadšenci florbalu si v Seredi taktiež prídu na svoje. Ak sa chcete pridať do tímu Ice Players Sereď, treba sledovať FB skupinu florbalového klubu a ozvať sa im do správy. S radosťou vám poskytnú informácie o stave a aktuálnych kapacitách. Ich tréningy môžete sledovať v školskej športovej hale OA na Kukučínovej ulici v Seredi.

Od utorka 6. septembra 2022 prebiehajú tréningy nasledovne:
 • Starší žiaci (2008 – 2011): streda 18.30 – 20.00 hod., štvrtok 18.00 – 19.30 hod.
 • Staršia prípravka (2012 – 2015): utorok 16.30 – 18.00 hod., štvrtok 16.30 – 18.00 hod.
 • M2 Západ (2007 +): utorok 18.00 – 19.30 hod., štvrtok 19.30 – 21.00 hod.

Zdroj: Ice Players Sereď

Veslársky klub Šintava

Ďalšou zaujímavou ponukou pre vaše deti je veslársky krúžok, ktorý poskytuje Veslársky klub Šintava.

Veslovanie je silovo-vytrvalostný šport s rozložením záťaže na celé telo. Súčasťou tréningu je nielen veslovanie, ale aj posilňovňa, beh a rôzne hry. Tento šport  rozvíja nielen fyzické schopnosti, má tiež vplyv na psychický rozvoj jedinca, (disciplína, motivácia, samostatnosť, tímová spolupráca).

O deti sa starajú skúsení tréneri, ktorí majú spoločne s priaznivcami tohto krásneho športu  v Šintave ideálne podmienky. Lodenica sa nachádza za futbalovým štadiónom a je pre šport dobre vybavená. V prípade záujmu nájdete viac informácií či kontakt na tejto stránke.

Zdroj: FB Veslársky klub Šintava

BK Lokomotíva Sereď

Basketbal je skutočne krásny šport, ktorým sa v Seredi môžeme pýšiť. Dlhoročné pôsobenie basketbalového klubu BK Lokomotíva Sereď a ich úspešná reprezentácia svedčí o tom, koľko šikovných športovcov tu máme.

Športová hala Sokolovňa slúži k nepretržitému tréningovému procesu basketbalového klubu BK Lokomotíva Sereď. Mnoho mladých talentovaných basketbalistov a basketbalistiek tu nachádza priestor na svoj rozvoj a plnenie si svojich športových snov.

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Do klubu sa noví záujemcovia vo veku 10 – 19 rokov môžu prihlasovať celoročne. Kontaktnou osobou je skúsený tréner Martin Bosý, ktorý vás zaradí do vhodnej vekovej kategórie a vysvetlí vám, ako to v BK Lokomotíva Sereď funguje. Informácie a kontakt nájdete na stránke klubu.

Skauti Sereď

Ďaľšou možnosťou voľnočasových aktivít pre vaše deti je skauting, ktorý má v Seredi už niekoľkoročnú  tradíciu. Zbor Polaris Sereď sa usiluje zlepšiť úroveň budúcej občianskej spoločnosti, najmä po stránke charakterovej a zdravotnej, čo je zároveň aj hlavným cieľom skautského programu.

Do skautského programu sa môžu deti prihlasovať celoročne, hoci najideálnejším časom je práve toto obdobie, pretože program na seba nadväzuje a je pripravený na dlhšie obdobie.

Nadšenci skautingu sa môžu dozvedieť viac o programe na stránke klubu alebo skontaktovaním sa so zborom prostredníctvom emailu skautisered@gmail.com.

Zdroj: Skauti Sereď

ZŠ Juraja Fándlyho – hádzaná a plávanie

Dynamický šport, ktorý má v Seredi bohatú minulosť, sa čoraz viac dostáva do povedomia občanov Serede a blízkeho okolia, a to práve vďaka mládežníckym družstvám HK Slávia Sereď.

Školské športové stredisko pri ZŠ Juraja Fándlyho dosahuje vynikajúce výsledky nielen v domácich súťažiach, ale aj na medzinárodných turnajoch.

Klub môžete navšítiť v utorok až piatok od 15.00 hod. v školskej hale OA na Kukučínovej ulici a naživo si pozrieť, akou atmosférou tento šport v Seredi vyniká. Prihlásiť sa môžete taktiež u Mgr. Milana Nováka. Kontakt a ďalšie informácie nájdete na stránke Základnej školy Juraja Fándlyho.

Okrem hádzanej si môžu záujemcovia vychutnať svoj voľný čas aj na plavárni ZŠ Juraja Fándlyho.

Centrum voľného času pri ZŠ Juraja Fándlyho ponúka v školskom roku 2022/ 2023

 • plávanie pre deti 5. – 6. ročníka: pondelok od 14.00 do 15.30 hod.
 • plávanie pre deti 7. – 9. ročníka: štvrtok od 14.00 do 15.30 hod.
 • Žubrienky 4. – 5. ročník: utorok a štvrtok od 7.00 do 7.45 hod.

Myslíme, že na svoje si príde nejeden nadšenec športu. Veríme, že vás ponuka mimoškolských aktivít a kurzov aj pre tých najmenších v našom meste zaujala a vyberiete spolu so svojimi deťmi tú správnu.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: Gymáčik, Aquáčik, Tanečná akadémia Luskáčik, TK Sereď, ICE PLAYERS Sereď, BK Lokomotíva Sereď, Skauti Sereď, HK Slávia, ZŠ Juraja Fándlyho Sereď
Zdieľať na Facebooku