16.05.2022, meniny má
12. augusta 2020

Pripíjame aj my! Seredské vinárstvo Hubert J.E. tento rok oslavuje 195. výročie svojho vzniku

Pripíjame aj my! Seredské vinárstvo Hubert J.E. tento rok oslavuje 195. výročie svojho vzniku
Zdroj: Hubert J. E.
reklama

Sme veľmi radi, že už dva roky vás môžeme informovať o pekných a pozitívnych veciach z nášho mesta. Vďaka vašej dôvere a záujmu tak môžeme celému Slovensku dokazovať, že Sereď je naozaj výnimočným mestom.

Okrem mnohých talentovaných a úspešných ľudí tu máme aj moderné a silné spoločnosti, ktoré sú známe nielen v celej krajine, ale aj v zahraničí.

A rok 2020 je výnimočný práve pre jednu z týchto spoločností – seredské vinárstvo Hubert J.E., ktoré v tomto roku oslavuje nádherné jubileum. Tento rok si totiž pripomíname 195. výročie jeho vzniku.

Jeho existenciu nezastavili prvá či druhá svetová vojna ani globálna finančná kríza. Vinárstvo Hubert J.E. dokázalo prekonať aj krízu spôsobenú pandémiou koronavírusu a jasne dokázalo, že patrí k najsilnejším spoločnostiam na slovenskom spotrebiteľskom trhu.

reklama

Zdroj: Seredsity.sk

195-ročná história vás bude fascinovať

Len máloktorá firma na Slovensku sa môže pochváliť tak bohatou históriou a tradíciou ako vinárstvo Hubert J.E., ktoré sa nachádza v Seredi.

Jeho jedinečný punc dokazuje aj to, že je prvým vinárstvom na výrobu šumivého vína mimo Francúzska. Okrem toho sa za touto značkou skrýva aj krásny ľúbostný príbeh, ktorý si môžete prečítať v našom staršom historickom článku o Huberte.

Vinárstvo, ktoré dnes poznáme pod názvom Hubert J.E., vzniklo v roku 1825 a jeho zakladateľmi boli páni Johann Fisher a Michael Schönbauer. Spoločnosť bola veľmi úspešná. Už v roku 1842 získala na prvej uhorskej priemyselnej výstave v Budapešti významné ocenenia a o štyri roky neskôr aj zlatú medailu za čistotu, chuť a kvalitu šumivého vína.

Zdroj: Hubert J.E.

Zdroj: Hubert J.E.

V roku 1875 nastáva pre toto vinárstvo historický moment. Do firmy vstupujú Hubertovci, ktorí sa postarali o jej celosvetový rozmach. Zaujímavosťou je, že prvým členom rodiny Hubertovcov, ktorý sa objavuje ako spolumajiteľ vinárstva na výrobu šumivého vína, bol Franz Hubert – mladší brat Johanna Evangelistu Huberta.

V tomto období sa na všetkých fľašiach začal používať cisárom udelený erb Hubertovcov. V roku 1877 bola spoločnosť prepísaná na J. E. Huberta. Po ňom prebrala vedenie podniku jeho manželka Paulína.

Vína sa exportovali do Ameriky, Talianska, Austrálie, Ruska, Anglicka, Škótska a Indie. Spoločnosti sa významne darilo na domácom i zahraničnom trhu. V roku 1945 bola však firma  zoštátnená a postupne začlenená do národného podniku Západoslovenský liehový priemysel v Leopoldove. Následne sa firma v roku 1952 presťahovala z Bratislavy do Serede, aby bola bližšie k vinárskym oblastiam a tu spoločnosť sídli dodnes.

Ak si myslíte, že históriu tohto „Seredčana“ máte naštudovanú, odporúčame vám kvíz o vinárstve Hubert, ktorý nájdete na tomto odkaze.

Spojenie vinárstva Hubert a Miss Slovensko jednoducho chutí

Vinárstvo Hubert J.E. a Miss Slovensko sa spájajú už niekoľko rokov a sú neodmysliteľnou súčasťou súťaže krásy. Spojenie ženskej krásy a vynikajúceho sektu je jednoducho skvelá kombinácia, ktorá chutí.

Tento ročník Miss Slovensko mal byť pre nás Seredčanov naozaj výnimočný, nakoľko sa do finále prebojovala Seredčanka Natália Lopašovská a Šintavčanka Natália Vohláriková. A hoci aj do tejto súťaže zasiahla koronakríza, finále Miss Slovensko 2020 sa nakoniec uskutoční.

Myslíme si, že obe naše nádherné dievčatá majú naozaj veľké šance stať sa najkrajšou ženou Slovenska za rok 2020. Po prvýkrát tak môžu priniesť korunku pre najkrajšiu Slovensku do nášho mesta, respektíve vedľajšej obce.

Nenechajte si preto ujsť priamy prenos televízie JOJ z finále Miss Slovensko, ktoré sa uskutoční v piatok 14. augusta 2020 o 20.30 hod. a spolu s nami držte našim Natáliám palce.

A ak máte doma jeden z vynikajúcich sektov značky Hubert, štrngnite si. Nielen na úspech našich missiek a 195-ročnú históriu tejto úspešnej spoločnosti, ale aj na budúcnosť, ktorú bude v našom meste aj po ďalšie roky písať.

Zdroj: Hubert J.E.

Natália Lopašovská. Zdroj: Hubert J.E.

Natália Vohláriková. Zdroj: Hubert J.E.

Zdroj: Hubert J.E.

Článok vznikol v spolupráci s Hubert J.E.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci s Hubert J.E.
Zdieľať na Facebooku