12.04.2021, meniny má
12. januára 2021

Pripomeňte si, ako vyzerala snehová kalamita 12. januára 1987 v Seredi na jedinečných fotografiách

Pripomeňte si, ako vyzerala snehová kalamita 12. januára 1987 v Seredi na jedinečných fotografiách
Zdroj: Archív mesta Sereď
reklama

Ako to býva každý rok, tak aj tento nás vie prekvapiť svojím nepredvídateľným počasím. V našom meste ešte túto zimu poriadne nesnežilo, sneh sa objavil až dnes. V porovnaní s minulosťou je to však len taký ľahký závan zimy.

Do redakcie sa nám podarilo získať unikátne zábery snehovej kalamity z 12. januára 1987. Fotky sú naozaj výnimočné a ukazujú nám, ako niekedy vyzerala tá pravá zima v našom meste. Konkrétne spred 34 rokov. Pri prehliadaní týchto obrázkov sa skúsme zamyslieť aj nad tým, aký dopad má na našu planétu globálne otepľovanie.

To mení klimatické podmienky všade vo svete a výnimkou nie je ani naše mesto. Podobnú zimu a snehovú kalamitu si môžu pamätať asi len skôr narodení Seredčania. Mladšie ročníky niečo podobné môžu vidieť len z dobových fotografií, no my pevne veríme, že poriadnu snehovú nádielku v Seredi v tomto storočí ešte zažijeme.

Fotky, ktoré vidíte nižšie, pochádzajú z archívu mesta Sereď. Pozrite sa, či poznáte jednotlivé lokácie na fotkách a či si pamätáte, ako vyzerala Sereď v roku 1987. Naše mesto sa neustále mení a tieto fotky nám to určite dokazujú.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: Archív mesta Sereď
Zdieľať na Facebooku