27.06.2022, meniny má
21. júna 2022

Pripravili sme pre vás prehľad kultúrnych podujatí v Seredi na tento týždeň. Čaká vás Seredský hodový jarmok, ale aj párty a športové podujatia

Pripravili sme pre vás prehľad kultúrnych podujatí v Seredi na tento týždeň. Čaká vás Seredský hodový jarmok, ale aj párty a športové podujatia
Zdroje: seredsity.sk/mvrides.sk
reklama

Tento týždeň čaká Seredčanov nabitý kultúrny program, o ktorý sa postarajú podujatia rôzneho druhu. Či už hľadáte športové vyžitie alebo zábavu na tanečnom parkete, rozhodne si z neho vyberiete to svoje.

Nesmieme zabudnúť na jednu z najočakávanejších mestských akcií, a to Seredský hodový jarmok, ktorý prinesie mená zvučných kapiel, množstvo stánkov a kolotočov pre najmenších.

Streda 22. jún

Seredská farebná paleta 2022

Pokiaľ patríte medzi milovníkov umenia, rozhodne by ste si nemali nechať ujsť výstavu umeleckých diel Seredská farebná paleta 2022. 

Pôjde už o jej piaty ročník, ktorého vernisáž sa uskutoční v stredu 22. júna 2022 o 17.00 hod. v Mestskom múzeu v Seredi. Vernisáž organizuje samotné múzeum v spolupráci s výtvarníkmi z nášho mesta a okolia.

reklama

Súčasťou výstavy je aj hudobný program, v ktorom sa predstavia Seredskí Zettepáci a Juraj Tomčányi so svojím fujarovým sólom. Už o 18.00 hod. sa Múzejná záhrada mestského múzea rozozvučí tónmi ľudovej hudby s heligónkou.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Slávnostné oceňovanie žiakov a študentov

Slávnostné oceňovanie sa začne o 15.30 hod. v estrádnej sále Domu kultúry v Seredi. Oceňované sú úspechy, ktoré žiaci a študenti dosiahli v práve končiacom školskom roku.

Uznanie za vzornú reprezentáciu dostanú žiaci a študenti, ktorí reprezentovali svoje školy a naše mesto na okresných, krajských, celoslovenských a medzinárodných súťažiach.

Piatok 24. jún

Trojkový basketbal

Obľúbená sezóna 3×3 basketbalu pomaly zaklopala na dvere aj tento rok. Jedna z konferencií svetovej série FIBA U23 3×3 Nations League sa odohrá práve na Námestí slobody v Seredi. Zápasy potrvajú do soboty 25. júna.

Tanečná zábava v Campingu a Bistre Raketa

Príďte si zatancovať na tanečnej zábave reštaurácie Camping, ktorá začne o 21.00 hod. Zabavia vás veselé piesne skupiny Čibuk z Paty, ktorá ovládla hitparády hitmi ako Mrzáčik, Slzy lásky či Tichý plač. Cena vstupného je 5 eur.

Noc plnú tanca prinesie aj Bistro Raketa, kde vystúpi mladý energický DJ MUŠA z Galanty.

Meranie hladiny cholesterolu a cukru v krvi

Ako každý piatok, aj tentokrát si môžete dať od 8.00 do 12.00 hod. v dome kultúry zmerať pracovníčkami RÚVZ Galanta hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Meranie je bezplatné.

Zdroj: Camping Sereď

Sobota 25. júna

Latino a Disco párty

Reštaurácia Camping nezaháľa ani po pretancovanom piatku, pretože si pre svojich návštevníkov pripravila Mega Disco Párty. Začne sa už o 21.00 hod. a cena vstupného je 5 eur.

Bistro Raketa vás taktiež pozýva na noc plnú latino rytmov, ktoré prinesie charizmatický kubánsky spevák EUSEBIO.

Jarmočný program

Historický program

Jarmočný program sa bude niesť v historickom duchu a Seredčania tak budú môcť zažiť atmosféru trhov, vďaka ktorej sa vrátia do minulosti.

Môžete sa tešiť na šermiarske a sokoliarske vystúpenia, lovecké turnaje na koňoch, stredovekú kuchyňu, rytierske turnaje na koňoch, lukostrelecké vystúpenia, remeselný jarmok, ohňovú show či výstavu chovateľov domácich zvierat.

Pódium pred domom kultúry

V piatok 24. 6. 2022 bude o 15.00 hod. pred domom kultúry slávnostné otvorenie jarmoku – FANFÁRA a pri tom zahrá DH ŠINTAVANKA. O 17.00 hod. sa môžete tešiť na vystúpenie DFS KVETOŇKA ZUŠ J. F. Kvetoňa a o 19.00 hod. doplní program hudobná skupina CELASKON.

Mestský amfiteáter

V seredskom amfiteátri sa počas jarmoku predstaví známa kapela TUBLATANKA. V piatok 24. júna 2022 v meste zaznie ich koncert o 21.00 hod. Tublatanka je slovenská rocková kapela, ktorú v roku 1982 založili Martin Ďurinda a Juraj Černý.

V nedeľu 26. 6. 2022 ukončí jarmočný program dedinská komédia s kriminálnou zápletkou Spev kohúta. Predstavenie obľúbeného Radošinského naivného divadla sa bude konať v Mestskom amfiteátri v Seredi so začiatkom o 20.30 hod.

Zdroj: FB Tublatanka

Program kapiel

Sobota 25. júna

  • 10.00 hod. vystúpenie DH BOROVIENKA
  • 15.00 hod. vystúpenie ZENIT
  • 19.00 hod. vystúpenie KABÁT REVIVAL

Nedeľa 26. júna 2022

  • 10.00 hod. vystúpenie TOMÁŠ BIHÁRI BAND
  • 15.00 hod. vystúpenie hudobnej skupiny FOUR

Zaujímavé doplnenie programu

Počas celého jarmoku, teda v dňoch 24. 6. – 26. 6. 2022, bude v DKaffe Sereď v čase od 11.00 do 22.00 hod. sprístupnená výstava obrazov Pavla Zelmana a fotografií Stanislava Klačanského pod názvom Sereď – obrazy strateného sveta.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku