13.08.2022, meniny má
23. februára 2022

Proces s drogovým gangom zo Serede, ktorého členovia boli zadržaní v rámci akcie Venal, ide do finále

Proces s drogovým gangom zo Serede, ktorého členovia boli zadržaní v rámci akcie Venal, ide do finále
Zdroj: TV Markíza/FB Polícia SR
reklama

V roku 2018 otriasla Sereďou akcia Venal, počas ktorej polícia zadržala členov skupiny okolo Slavomíra Weissa zaoberajúcej sa distribúciou drog.

Proces na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici v týchto dňoch finalizuje.

V hre boli milióny eur

Proces sa začal už v roku 2020, no termíny konania zdržala súčasná situácia a protipandemické opatrenia. Pojednávanie, ktorému predchádzalo rozsiahle dokazovanie, pokračovalo v pondelok a utorok 21. a 22. februára 2022.

Ako povedala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, v týchto dňoch sa očakávajú záverečné reči, avšak rozsudok ešte nepadne.

reklama

Členovia skupiny mali od roku 2015 zabezpečovať väčšie množstvo prekurzorov v hodnote približne 4,8 milióna eur. Následne sa z nich vyrábalo asi 480 kilogramov metamfetamínu, ktoré mali hodnotu 16,8 milióna eur.

Za mrežami im hrozia desiatky rokov

Spočiatku polícia obvinila 19 členov skupiny. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na desať osôb. Traja z nich sú na úteku a sú obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a súvisiacej trestnej činnosti zameranej na výrobu a distribúciu pervitínu, ako aj distribúciu kokaínu.

Niektorým z nich hrozí 20 až 25 rokov odňatia slobody, dokonca až doživotie. Ich obhajoba obžalobu spochybňuje. Podľa polície sú akcie Venal najrozsiahlejšou akciou v histórii SR proti zločineckým skupinám páchajúcim drogovú trestnú činnosť.

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: topky.sk, aktuality.sk
Zdieľať na Facebooku