08.12.2023, meniny má
18. januára 2023

Prvý Československý pohár v lukostreľbe sa teší veľkému záujmu. Finále medzinárodnej súťaže bude už čoskoro v Hlohovci

Prvý Československý pohár v lukostreľbe sa teší veľkému záujmu. Finále medzinárodnej súťaže bude už čoskoro v Hlohovci
Zdroje: FB LK Sporta Hlohovec/ceskoslovenskypohar.eu
reklama

Čoraz viac ľudí začalo objavovať cestu k jednému z kráľovských športov – lukostreľbe. Začať s ňou môžete kedykoľvek, pri tomto športe na veku veľmi nezáleží. Ľudia v ňom nachádzajú predovšetkým spôsob relaxu v prírode a popritom rozširujú vlastné telesné a duševné schopnosti podobným spôsobom ako pri jóge.

Lukostreľba je v obľube aj v Hlohovci. Športový klub SPORTAcademy s lukostreleckým oddielom sa neustále rozrastá. Za necelé tri roky svojej existencie stihli zožať hneď niekoľko úspechov.

Na svojom konte majú deväť titulov majstrov Slovenska naprieč všetkými kategóriami. „Rysujú sa nám tu do budúcna možno slovenskí reprezentanti,“ konštatoval v rozhovore pre Trnavské rádio tréner Jozef Lelovič.

Lukostreľba spojila Česko a Slovensko

Hlohovecký lukostrelecký oddiel Sporta sa spojil z lukostrelcami z Českej republiky. Spoločne s klubom Lukostreľba Kroměříž pripravili súťaž v halovej lukostreľbe, ktorou je prvý Československý pohár Bekaert Cup 2022/2023.

reklama

Ide o súťaž určenú pre všetkých registrovaných strelcov SLZ a ČLS, ktorá sa na striedačku hrá v Kroměříži a v Hlohovci. Súťaží sa v nasledovných kategóriách:

  • chlapci do 10 rokov; dievčatá do 10 rokov,
  • chlapci do 12 rokov; dievčatá do 12 rokov,
  • chlapci do 14 rokov; dievčatá do 14 rokov,
  • kadeti; kadetky,
  • juniori; juniorky,
  • muži; ženy,
  • veteráni – 50+; veteránky – 50+,
  • veteráni 2 – 60+; veteránky 2 – 60+,
  • veteráni 3 – 70+; veteránky 3 – 70+.

Zdroj: ceskoslovenskypohar.eu

Najbližšie kolo bude 11. februára 2023 v českom Kroměříži. Pre veľký záujem sa na toto kolo budú môcť registrovať už len strelci, ktorí majú odstrieľané minimálne dve kolá Československého pohára. Vstup pre verejnosť je však voľný.

Po každom kole sú oceňovaní prví traja strelci v každej kategórii. Na finálový turnaj, v ktorom už pôjde do tuhého, si počkáme do 5. marca 2023. Záverečné súboje o prvé priečky sa odstrieľajú na pôde hlohoveckého klubu.

„Vyvrcholením tohto podujatia bude 5. marca v Hlohovci záverečný turnaj, kde sa nebude strieľať kvalifikácia, ale od začiatku pôjdeme priamo eliminačné súboje,“ dodal pre Trnavské rádio Lelovič.

Zdroj: ceskoslovenskypohar.eu

Zdroj: ceskoslovenskypohar.eu

Zdroj: ceskoslovenskypohar.eu

Zdroj: ceskoslovenskypohar.eu

Zdroje: luk.sk, hlohovec.sk, trnavske.radio, ceskoslovenskypohar.eu
Zdieľať na Facebooku