08.12.2023, meniny má
17. januára 2023

ZŠ Jana Amosa Komenského v Seredi sa ako jediná škola z okresu Galanta prebojovala do vedomostnej súťaže RTVS Naj škola

ZŠ Jana Amosa Komenského v Seredi sa ako jediná škola z okresu Galanta prebojovala do vedomostnej súťaže RTVS Naj škola
Zdroje: ZŠ Jana Amosa Komenského v Seredi/seredsity.sk
reklama

Ešte v roku 2020 sa ZŠ Jana Amosa Komenského v Seredi ako jediná škola z okresu Galanta prebojovala do vedomostnej súťaže RTVS Naj škola. Pravidlá totiž umožňovali postúpiť za každý okres iba jednej škole.

Napriek tomu, že okresov máme na Slovenku o niečo viac, pred kamerami sa postupne od septembra 2023 vystrieda 72 základných škôl. V štúdiu sa vždy proti sebe postavia tri tímy zo západného, stredného alebo východného Slovenska.

Hlavná výhra 10 000 eur

Každý tím reprezentujú traja súťažiaci, v publiku ďalších 30 žiakov a jeden pedagóg. Školy, ktoré postúpia do samotného finále, zabojujú o hlavnú výhru 10 000 eur.

Ambíciou tvorcov relácie, ktorá od samotného začiatku narážala na pandemické opatrenia, čím sa jej realizácia natiahla na tri kalendárne roky, je podnietiť záujem žiakov i divákov o vedomosti, nárečia, významné osobnosti či rôzne zaujímavosti  z regiónov Slovenska.

reklama

ZŠ Komenského v súťaži Naj škola

V sobotu 14. januára 2023 bola odvysielaná epizóda tejto zábavno-súťažnej šou nakrútená v máji 2022, v ktorej si zmerali sily žiaci ZŠ Komenského so žiakmi zo ZŠ v Ivanke pri Nitre a žiakmi zo ZŠ v Tlmačoch.

ZŠ Komenského organizuje pre žiakov množstvo akcií a zapája ich do rôznych súťaží. Preto sa stalo, že v deň nakrúcania  jeden autobus žiakov druhého stupňa odchádzal na medzinárodné stretnutie projektu LIRE do českej partnerskej školy, druhý autobus na nakrúcanie do Bratislavy a tretia skupina žiakov reprezentovala školu vo finále školskej basketbalovej ligy (kde vybojovali vynikajúce 1. miesto).

Zdroj: Základná škola Jana Amosa Komenského v Seredi

Neúspech žiakov neodradí

Žiaci venovali prípravám na vedomostnú súťaž množstvo času a energie, lenže v živote nedopadne vždy všetko podľa našich predstáv.

Postaviť sa pred kamery si vyžaduje okrem vedomostí i riadnu dávku odvahy. Stres, emócie či tlak zohrávajú svoje. Je dôležité vedieť prijať prehru a aj keď nás mrzí, potriasť ruku súperom, ktorí boli tentokrát lepší.

Napriek tomu, že žiaci zo ZŠ Komenského neuspeli, mali zážitok zo stretnutia s influencerom Expl0m v priestoroch školy, získali nové vedomosti o našom regióne a z prípravy na súťaž aj zo samotného natáčania si odniesli cenné skúsenosti.

Ďakujeme žiakom, ktorí reprezentovali nielen svoju školu, ale aj mesto Sereď. Veríme, že účasť v televíznej šou bola pre všetkých prínosom a ponaučením. Ak ste nestihli televíznu premiéru epizódy so seredskými žiakmi, nájdete ju v archíve RTVS na tomto odkaze.

ZŠ Komenského v Seredi má veľa „naj“. Žiaci ich v dokrútke uviedli omnoho viac, ale televízny štáb najviac zaujala táto pieseň.

Zdroje: ZŠ Jana Amosa Komenského v Seredi
Zdieľať na Facebooku