19.05.2024, meniny má
18. apríla 2024

Prvý ročník programu „VÝNIMOCNÁ“ pomohol mladým dievčatám v mnohých dôležitých oblastiach

Prvý ročník programu „VÝNIMOCNÁ“ pomohol mladým dievčatám v mnohých dôležitých oblastiach
Zdroj: Viktoriia Parokonna
reklama

Čas letí ako voda a tak sa seredské teenagerky pred pár dňami zúčastnili posledného stretnutia v rámci programu „VÝNIMOCNÁ“.

„Bol to pre nás neskutočný zážitok a chceli by sme s vami zdieľať niekoľko momentov a náš pohľad na minulosť i budúcnosť,“ vraví zakladateľka projektu Viktoriia Parokonna. 

Od začiatku organizátori túžili vytvoriť bezpečné, podporné a inkluzívne prostredie, kde dievčatá môžu objavovať svoje silné stránky, učiť sa a rásť nielen ako jednotlivci, ale aj ako súčasť komunity. A to aj dosiahli.

Počas posledných šiestich mesiacov sa tu stretávali mladé dámy zo Serede. Tieto stretnutia boli miestom, kde sa dievčatá rozprávali o témach, ktoré sú pre ne v tomto veku dôležité – sebavedomie, stanovenie osobných hraníc, zdravé vzťahy, sebaúcta, ale aj o vlastnom osobnom raste a napĺňaní svojho potenciálu.

reklama

Pochopili seba aj ostatných

Každé zo stretnutí bolo plné otvorených diskusií, zdieľania skúseností a kreatívnych aktivít, ktoré pomohli dievčatám lepšie sa spoznať, lepšie pochopiť seba aj ostatných a budovať trvalé priateľstvá. Spoločne prekonávali prekážky, objavovali nové záujmy, a zároveň sme získavali nástroje na to, ako sa vyrovnať so životnými výzvami a hľadať silu v sebe.

„Našou najväčšou radosťou boli úsmevy na tvárach dievčat vždy, keď sme sa stretli. Vidieť, ako rastú, ako si budujú vzťahy a ako veria sami sebe, bola pre nás nesmierne cenná skúsenosť,“ opísala Viktoriia.

V tomto jednom roku toho VÝNIMOCNÁ dosiahla naozaj veľa. Dievčatá sa stali súčasťou niečoho väčšieho, niečoho, čo prekračuje hranice jednotlivca a tvorí súčasť komunity. 

Zdroj: Viktoriia Parokonna

Zdroj: Viktoriia Parokonna

Takto opísala projekt VÝNIMOCNÁ Viktooriia

Naša komunita je miestom, kde sme sa stretli s ľuďmi, ktorí nás chápu a podporujú. Našli sme povzbudenie a inšpiráciu. Vďaka úžasnej podpore našich partnerov sme mohli ponúknuť vyvážený a obohacujúci program, ktorý zahŕňal širokú škálu tém a aktivít. Spolu sme objavovali nové záujmy, snívali veľké sny a verili, že sme skutočne výnimočné.

Do budúcnosti sa pozeráme s nadšením a odhodlaním. Chceme pokračovať v budovaní našej komunity, poskytovať dievčatám priestor na rast a sebarealizáciu a vytvárať svet, kde sa každá mladá dáma cíti podporená a povzbudená. Máme veľa plánov a nápadov. Sme presvedčení, že spoločne môžeme dosiahnuť ešte viac.

Ďakujeme všetkým, ktorí nás doteraz podporili na našej ceste a tešíme sa na to, čo nás čaká. Sme pripravení na ďalšiu kapitolu nášho príbehu a vďační za každého, kto bude s nami na tejto ceste.

Ak by ste mali záujem o spoluprácu alebo partnerstvo s nimi, môžete ich kontaktovať mailom na v.parokonna@gmail.com. Všetky novinky tohto projektu nájdete aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Zdroj: Viktoriia Parokonna

Zdroj: Viktoriia Parokonna

výnimocná

Zdroj: Viktoriia Parokonna

Zdroj: Viktoriia Parokonna

Zdroje: Viktoriia Parokonna
Zdieľať na Facebooku