08.12.2023, meniny má
16. novembra 2023

Psíčkari spozornite. V našom meste pribudne ďalší výbeh pre našich štvornohých miláčikov

reklama

Psov má azda každý rád. Nevinné tvory, najlepší priateľ človeka, ktorý vám dokonale rozumie a vie vycítiť vašu náladu. Je to radosť a zároveň starosť. Podľa portálu petmd.com je 20 až 30 minút denne minimálny čas, ktorý by mal váš psík stráviť pohybom v rámci spoločného venčenia.

Možnosťou, ako pomerne pohodlne vyvenčiť psa, je využiť možnosť oficiálneho výbehu. V Seredi máme od roku 2016 jeden takýto výbeh, ktorý sa nachádza na Dolnomajerskej ulici. Mesto aktuálne buduje ďalší výbeh pre psov, ktorý poslúži pre potreby majiteľov psov v našom meste.

Nový výbeh pre vašich štvornohých miláčikov

Oplotený areál pre psov bude mať rozlohu 366 metrov štvorcových, odhadom pre asi 200 psíkov. Za iniciatívou vybudovania druhého výbehu pre psov stojí mesto a poslanec mestského zastupiteľstva Erik Štefanek.

„Na základe požiadaviek a potreby od obyvateľov v tejto lokalite som inicioval vybudovanie nového ohraničeného výbehu pre psov. Spoločne s primátorom mesta Ondrejom Kurbelom a zamestnancami oddelenia životného prostredia sme určili miesto, ktoré vyhovuje v tejto lokalite čo najviac,” uviedol Štefanek.

reklama

Rozpočet na výstavbu výberu je určený na 6 914 eur. Realizácia sa už začala, plánované ukončenie prác je koncom mesiaca November 2023. V novom výbehu majú čoskoro pribudnúť cvičiace prvky a mobiliár, ktoré mestu darovalo občianske združenie SAMSUNG Galanta.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku