05.12.2021, meniny má
13. októbra 2021

Rekonštrukciu chodníkov na svetelnej križovatke v Seredi pozastavili dve staré lipy. Kedy bude zatarasený úsek prechodný?

Rekonštrukciu chodníkov na svetelnej križovatke v Seredi pozastavili dve staré lipy. Kedy bude zatarasený úsek prechodný?
Zdroj: seredsity.sk
reklama

V Seredi tento rok prebiehajú opravy viacerých chodníkov, ktoré sú už nejakú dobu terčom ostrej kritiky obyvateľov mesta. O rekonštrukciách povrchov sme vás informovali už v máji v tomto článku. Pre nečakané komplikácie sú v súčasnosti nutné obchádzky niektorých úsekov.

Prečo boli práce pozastavené?

V posledných dňoch ste si mohli všimnúť rozostavané chodníky v okolí svetelnej križovatky na Cukrovarskej ulici, ktoré mali byť podľa plánov už dokončené. Tie však prekazila nečakaná prekážka. Pre pokračovanie rekonštrukčných prác bolo potrebné odstrániť dva storočné stromy, ktoré narušili harmonogram prác na jednej či druhej strane križovatky.

Na webe Seredských noviniek sa uvádza, že lipy boli nestabilné a ich korene zároveň narúšali schodisko susednej stavby, čím predstavovali nebezpečenstvo. Odborníci nevylúčili ani to, že by sa mohli zrútiť priamo smerom na križovatku.

Spílili ich dvaja skúsení arboristi z odbornej spoločnosti, ktorí ošetrovali napríklad historické platany a orech čierny v Zámockom parku. Na mieste vyrastú náhradné rastliny, ktoré budú vysadené vo vhodnom vegetačnom období.

„Práce v časti Cukrovarskej boli nečakane prerušené výrubovým konaním. Čakáme na odstránenie dvoch líp, s ktorými sme v časovom harmonograme pôvodne neplánovali. Na opačnej strane chodníkov, od strany prevádzky AB, práve pracujeme, úsek je vybavený dočasnou pešou lávkou pre chodcov,“ doplnil ešte pred pár dňami vedúci Oddelenia rozvoja mesta Marián Šišo.

Zdroj: seredsity.sk

Nový upravený povrch je z betónovej dlažby. Okrem toho sa novej úpravy dočkali aj chodníky na uliciach Cukrovarská po Trnavskú, M. R. Štefánika, SNP, A. Hlinku opäť na inú časť Cukrovarskej, Dionýza Štúra po Parkovú.

Úsek by mal byť prechodný ešte v októbri

Podľa mestského úradu by mala obchádzka úseku na svetlenej križovatke skončiť už tento mesiac. Mesto Sereď prosí chodcov o trpezlivosť. Súbehom prác spojených s viacerými rekonštrukciami v meste aktuálne vznikla situácia, kedy chodci musia strpieť istý diskomfort aj obchádzky.

Úsek v okolí svetelnej križovatky bude pre peších úplne priechodný ešte v októbri 2021.

V súčasnosti prebieha aj rekonštrukcia na strane obchodného domu Progres v rámci projektu Regenerácia vnútrobloku na sídlisku Dionýza Štúra. Viac informácií sa o ňom dočítate v našom predchádzajúcom článku. Súčasťou prvej fázy je okrem realizácie chodníkov aj verejné osvetlenie.

„Od roku 2017 rieši Sereď projekt s názvom – Regenerácia vnútrobloku na sídlisku Dionýza Štúra, na ktoré získala projektové peniaze z Európskej únie. Finančne aj realizačne náročný koncept bude vo svojom finále ozdobou mesta, no pred tým musia občania strpieť búracie aj stavebné práce. Priestranstvo sa vynoví, obohatí sa o plochy zelene a zelené prvky, detské ihrisko a mobiliár. Regenerácia vnútrobloku je dnes vo svojej prvej fáze, kedy sa realizujú chodníky a verejné osvetlenie. Uviedla pre Seredské novinky Ing. Zuzana Slahučková – referentka komunikácie mestského úradu a projektov mesta.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: Ing. Zuzana Slahučková - referentka komunikácie mestského úradu a projektov mesta, seredskenovinky.sk,
Zdieľať na Facebooku