19.05.2024, meniny má
2. januára 2024

Rok 2024 nám prinesie 11 dní voľna cez pracovný týždeň aj predĺžené víkendy. Ako si uchmatnúť viac voľných dní?

Rok 2024 nám prinesie 11 dní voľna cez pracovný týždeň aj predĺžené víkendy. Ako si uchmatnúť viac voľných dní?
Zdroj: freepik.com
reklama

Začal sa nám nový rok a mnohí z nás už teraz plánujú dovolenku, najmä ak chcú využiť tzv. first minute pobyty.

V nasledujúcich riadkov vám preto prinášame prehľad voľných dní v nasledujúcom roku, pri ktorých môžete s využitím pár dní dovolenky „vytrieskať“ maximum.

Voľné dni v roku 2024

Deň vzniku Slovenskej republiky 1. január pripadá na pondelok, čo niektorým zamestnaným hneď prináša prvý predĺžený víkend.

Zjavenie Pána (Traja králi) – 6. január, síce pripadne na sobotu, ale môže potešiť tých, ktorí pracujú cez víkendy.

reklama

Vo februári síce nie sú žiadne sviatky ani voľné dni, ale zaujímavosťou roka 2024 je to, že február bude mať 29 dní, takže nás čaká prestupný rok.

V marci nás, resp. naše deti čakajú jarné prázdniny, ktoré budú pre Trnavský kraj od 4. do 8. marca 2024.

V roku 2024 nás čaká Veľká noc na prelome marca a apríla. Veľký piatok pripadne na 29. marca a Veľkonočný pondelok na 1. apríla, čo nám prinesie ďalší predĺžený víkend. Deti budú mať prázdniny od 28. marca do 2. apríla, s nástupom do školy 3. apríla.

Sviatok práce (1. máj) a Deň víťazstva nad fašizmom (8. máj) pripadnú na stredu, takže s oželením dvoch dní dovolenky si môžete urobiť predĺžený víkend pred alebo po niektorom z týchto sviatkov.

Najbližšie voľno nás čaká až 5. júla – Sviatok svätého Cyrila a Metoda. Keďže pripadne na piatok, užijeme si ďalší predĺžený víkend.

Augustový sviatok Výročie SNP (29. august) pripadne na štvrtok, takže nám stačí jeden deň dovolenky na strávenie posledného letného predĺženého víkendu.

Oba septembrové sviatky Deň ústavy Slovenskej republiky (1. september) aj Sedembolestná Panna Mária (15. september) pripadnú na nedeľu, čo prinesie voľno akurát tým, ktorí pracujú aj cez víkendy.

Október prinesie študujúcim dva dni jesenných prázdnin (30. a 31. október) a nasledujúci Sviatok všetkých svätých (1. november), ktorý pripadne na piatok, zasa pracujúcim ďalší predĺžený víkend.

Deň boja za slobodu a demokraciu (17. november) vychádza na nedeľu, takže tentokrát bez voľna.

Decembrové vianočné sviatky 24. – 26. december pripadnú na utorok, stredu a švrtok, takže stačia dva dni dovolenky a máte voľno celý týždeň.

Hádam sme vás trochu naladili a aj na základe tohto výpočtu si budete môcť nastaviť svoju dovolenku v nasledujúcom roku 2024.

Zdroje: kalendar.aktuality.sk
Zdieľať na Facebooku