04.03.2024, meniny má
29. januára 2024

Roman Paulus opäť na víťaznej vlne. Napínavý zápas v Newcastli s Britom Haywoodom rozhodla až posledná päťminútovka

Roman Paulus opäť na víťaznej vlne. Napínavý zápas v Newcastli s Britom Haywoodom rozhodla až posledná päťminútovka
Zdroje: maxmma.zoznam.sk/Oktagon MMA
reklama

Roman Paulus je slovenský MMA bojovník, ktorý pochádza z Paty a v súčasnosti je reprezentantom trnavského Spartakus Fight Gymu. Pod vedením známeho Attilu Végha zápasí celú jeho profesionálnu kariéru, čo je už približne 7 rokov.

Slovenský najmladší víťaz reality show Oktagon výzva a jeden z nepopierateľne najtalentovanejších zápasníkov sa opäť postavil do klietky, kde čelil ďalšiemu obávanému súperovi. Tento raz vyrazil až do anglického Newcastlu a neodišiel so sklonenou hlavou.

Napriek ťažkosťami to Roman nevzdal a vybojoval výhru

Ako Roman v rozhovore pre ruik.cz povedal, už od svojho odletu z Bratislavy musel riešiť jeden problém za druhým:

„Je za tým dlhší príbeh, ktorý v zákulisí nikto veľmi nevie. Vo štvrtok ráno sme išli na letisko a v Bratislave bola taká nehoda, že sme asi hodinu stáli v kolóne. To nám zobralo veľa času. Sotva sme stihli odlet. Keď sme naložili batohy, tak už ich nestihli odviezť do lietadla, pretože to bolo na poslednú chvíľu. Hrozilo, že nestihneme let. Prišiel som s jedným batohom, kde som mal veci na trénovanie a chránič na zuby. Doplnky, čaje na odvodnenie a pod. mi nedorazili. Ale zabojovali sme s tým. Myslím, že sme to zvládli celkom dobre. Až budem do bantamu zhadzovať nabudúce, bude to lepšie. Stalo sa to. Bojovali sme až do konca. Bol som v prvý moment dosť naštvaný. Veľa mi to ovplyvnilo psychiku. Stále som nadával, že prečo toto a prečo tamto. Tréneri ale hovorili, že zlý začiatok, dobrý koniec, tak som tomu nejako uveril, uhryzol som sa, hecnul som sa a že poďme do toho.“

reklama
roman

Zdroj: kaocko.cz/Oktagon MMA

Úvod zápasu sa lepšie podaril anglickému bojovníkovi Nathanovi Haywoodovi. Ten svojimi rýchlymi kopmi otestoval nielen Romanovu pozornosť ale aj výdrž. Počas necelej minúty trafil Romana hneď niekoľkými tvrdými kopmi do hlavy. Slovenský talent ale tieto útoky úspešne bránil.

Zápas sa ďalej vyvíjal vyrovnaným štýlom až kým v poslednej rozhodujúcej päťminútovke, do toho Roman nedal úplne všetko. Začal rozdávať údery, ktoré Haywooda čoraz viac spomaľovali. V týchto chvíľach Roman nezaváhal, zaútočil a stiahol súpera na zem čo mu prinieslo vytúžené víťazstvo.

Zdroj: Oktagon MMA

 

Zdroj: Oktagon MMA

Zdroj: Oktagon MMA

Zdroj: Oktagon MMA

Zdroje: kaocko.cz, ruiki.cz, seredsity.sk, oktagonmma.com
Zdieľať na Facebooku