24.06.2024, meniny má
2. septembra 2020

Roman Paulus z Paty je jedným zo štyroch slovenských účastníkov v reality show Oktagon Výzva 5

reklama

V článkoch, ktoré sme si pre vás pripravili ešte v máji, sme vás informovali o skvelých športových úspechoch našich bojovníkov. Ak vám tieto články o Romanovi Paulusovi alebo Lukášovi Eliášovi unikli, nájdete ich na našom webe.

O Romanovi si môžete prečítať aj v tomto článku. O Lukášovi a jeho úspechoch sme písali už veľakrát a všetky články o ňom nájdete v našom archíve.

Týmto dvom bojovníkom sa podarilo dostať do najväčšej a zároveň aj najprestížnejšej MMA organizácie na Slovensku a Čechách, ktorou je Oktagon. Roman Paulus z Paty však vystupuje aj v reality show Oktagon Výzva.

Mladí a úspešní

Obidvaja, Roman aj Lukáš, sa dostali do najprestížnejšej MMA organizácie. Romanovu cestu za splnením si veľkého sna môžete sledovať na jeho instagramovom profile. Nájdete tu všetky informácie ohľadom jeho zápasov, fotografie, ako aj informácie o najnovšej MMA reality show, ktorej bude Roman Paulus súčasťou.

reklama

Zdroj: Oktagon Youtube

Plnokontaktný boj bez zbraní

MMA je skratka vytvorená z anglického mixed martial arts, teda zmiešané bojové umenia. Táto dnes veľmi populárna činnosť predstavuje kombinácie rôznych bojových umení, ktoré zápasník môže počas zápasu používať. Je to teda tzv. plnokontaktný bojový šport bez využitia akýchkoľvek zbraní, umožňujúci rôzne chvaty a údery či boj v stoji aj na zemi.

MMA spája rôzne techniky bojových športov a bojových umení. Tento šport vznikol koncom 20. storočia a za posledné roky sa stal fenoménom. Okrem toho neustále a rapídne naberá na svojej popularite.

Tohtoročná Oktagon Výzva

Oktagon Výzva je reality show, v ktorej sú štyria Česi a štyria Slováci. Všetci ôsmi spolu bývajú v jednom dome a každého z nich čaká jeden zápas. Dokopy sa teda môžeme tešiť na 4 zápasy.

V tejto show sa bojuje sa o titul šampióna Oktagon Výzvy. Účastníci spolu trénujú a pripravujú sa na zápasy v spoločnom gyme. Okrem toho ich čakajú rôzne výzvy. Ak tím vyhrá, môže si vybrať nasledujúci zápas. Víťaz získa opasok šampióna Oktagon Výzvy. Reality show môžete sledovať už od 14. septembra 2020 na televíznej stanici TV JOJ Plus.

Zdroj: Oktagon Youtube

Roman sa MMA venuje od 15 rokov

Roman Paulus má len 19 rokov a MMA sa venuje už štyri roky. Ako nám sám povedal, trénuje v Spartakus Fight Gyme v Trnave pod vedením fenomenálneho Attilu Végha. Podľa Romanových slov ide o skutočne kvalitný klub a je veľmi rád, že trénuje práve tam. Trénujú spolu ako super partia a majú kvalitných trénerov.

„K bojovým športom som sa dostal už ako malé dieťa, kedy som nejaký čas aktívne boxoval. Prešiel som si rôznymi športmi, ako futbal, ping-pong či kulturistika… ale všetko ma po čase prestalo baviť a k srdcu mi bolo najbližšie MMA. Tu som sa našiel a tým žijem,“ povedal pre naše médium Roman.

„Robí ma to šťastným a je to už mojou životnou súčasťou. Nevedel by som si predstaviť, keby netrénujem,“ dodal.

My Romanovi držíme veľmi palce aj v ďalších krokoch jeho MMA kariéry a prajeme veľa úspechov.

Zdroj: Oktagon Youtube

Zdroj: Oktagon Youtube

Páčil sa vám článok? Podporte Romana zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku