04.03.2024, meniny má
8. februára 2022

Rozmýšľate, koho podporíte svojimi 2 % z daní? Veslársky klub Šintava si ich zaslúži

Rozmýšľate, koho podporíte svojimi 2 % z daní? Veslársky klub Šintava si ich zaslúži
Zdroj: Veslársky klub Šintava
reklama

O Veslárskom klube Šintava sme vám priniesli už zopár článkov – o jeho histórii, úspechoch či šintavskej regate.

Naposledy sme vás informovali o tom, že vďaka programu COOP Jednota Galanta na podporu lokálnych komunít sa mu podarilo získať 6 000 eur na nové mólo.

V skratke o klube

Šintava je jedno zo štyroch miest, kde sa na Slovensku nachádzajú veslárske kluby (ešte Bratislava, Piešťany a Šaľa). Veslársky klub Šintava je jedným z piatich klubov, ktoré sa venujú práci s mládežou od 10 do 23 rokov.

V súčasnosti má cca 60 členov a z toho 25 pretekárov, na ktorých dohliadajú traja skúsení tréneri. Pravidelne sa zúčastňujú na súťažiach na Slovensku, Česku aj v Maďarsku. Klub každý rok organizuje aj jednodňovú regatu v Šintave.

reklama

Veslársky klub Šintava vychoval od svojho vzniku v roku 1984 mnoho reprezentantov, ktorí sa pravidelne zúčastňovali na vrcholových podujatiach v juniorských aj seniorských kategóriách. Pretekári vo veku 15 – 16 rokov sa pravidelne zúčastňujú na OH nádejí a aj tí menší (11 – 14 rokov) obsadzujú medailové pozície na slovenských aj zahraničných súťažiach.

Cieľom klubu je aj v budúcnosti pokračovať v budovaní zázemia pre talentovaných veslárov z nášho regiónu a poskytovať im čo najlepšie podmienky. Toto však nie je možné bez väčšej finančnej podpory.

Zdroj: Veslársky klub Šintava

Prečo by ste ich mali podporiť?

Veslovanie je šport, ktorý mnoho ľudí nepozná, resp. neregistruje, a v porovnaní napr. s hokejom či futbalom nie je ani dostatočne finančne podporovaný. Napriek tomu, že ide o náročný šport, je to jedno z najúčinnejších cvičení vôbec, nakoľko zapája vskutku celé telo.

Aj preto sa Veslársky klub Šintava snaží o propagáciu tohto krásneho športu nielen na svojej facebookovej či instagramovej stránke. A aby mohol kvalitne fungovať, získava sponzorov a dotácie využívaním všetkých dostupných možností.

Tréningový proces sa snažia skvalitniť nákupom a modernizáciou veslárskeho vybavenia aj priestorov, ktoré by si po takmer 40 rokoch existencie zaslúžili celkovú rekonštrukciu.

Medzi aktivity a projekty VK Šintava patria:

  • každoročná organizácia veslárskej regaty na rieke Váh,
  • účasť na súťažiach v okolitých krajinách,
  • účasť na majstrovstvách Slovenskej republiky a Českej republiky,
  • účasť na svetových podujatiach s reprezentáciou (v roku 2021 na MS juniorov v bulharskom Plovdive),
  • organizovanie a účasť na veslárskych sústredeniach.

Na čo sa použijú príspevky z 2 %?

V roku 2021 sa tieto príspevky využili na nákup nových lodí, servis používaných lodí, nákup vybavenia do posilňovne (veslárske trenažéry, stacionárny bicykel) či účasť na súťažiach.

Financovanie všetkých klubových aktivít by bez použitia príspevkov 2 % z dane nebolo možné, pretože len základná tréningová loď pre začiatočníkov stojí vyše 2 500 eur. Všetko vybavenie a priestory na tréning klub financuje iba z príspevkov od Slovenského veslárskeho zväzu, obce, členských príspevkov a z 2 % z daní.

Ako darovať VK Šintava svoje 2 %?

Základné informácie o klube
Právna forma: Občianske združenie
IČO: 31827586
Sídlo: Šintava
Bankové spojenie: SK89 0900 000­0 0000 2408 8­254
Adresa webovej stránky: http://www.veslo-sintava.sk/
Kontakt: veslo@veslo-sintava.sk

  1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
  2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane.
  3. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2 % zaplatenej dane.
  4. Najneskôr do 30. apríla 2022 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska alebo osobne do Veslárskeho klubu Šintava.

Zdroj: FB Veslársky klub Šintava

Zdroj: FB Veslársky klub Šintava

Zdroj: FB Veslársky klub Šintava

Zdroj: FB Veslársky klub Šintava

Zdroj: FB Veslársky klub Šintava

Zdroj: FB Veslársky klub Šintava

Podporte Veslársky klub Šintava zdieľaním článku a vašimi 2 % z daní.

Zdroje: VK Šintava - Peter Šipeky, spravy.pravda.sk
Zdieľať na Facebooku