28.01.2023, meniny má
18. augusta 2022

Rybár objavil na čepenskom ramene vojenskú muníciu – míny. Privolaná polícia ich zneškodnila

Rybár objavil na čepenskom ramene vojenskú muníciu – míny. Privolaná polícia ich zneškodnila
FB - Mestská polícia Sereď
reklama

Občas čítame v novinách alebo vidíme v televíznych správach, že niekto našiel muníciu z čias druhej svetovej vojny. Nedávno sa podobný prípad odohral aj u nás v Seredi.

Jednému rybárovi sa podarilo nájsť v čepenskom ramene vojenskú muníciu, konkrétne míny. Našťastie, zachoval chladnú hlavu a privolal políciu. Informácie o tejto udalosti priniesli Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku.

Podrobnosti nálezu

V sobotu 13. augusta 2022 našiel pozorný rybár niekoľko kusov vojenskej munície – míny. Išlo o lokalitu čepenského ramena. Vďaka istej obozretnosti svoj nález nahlásil Mestskej polícii v Seredi. Tá privolala štátnu políciu.

Policajná hliadka po príchode na miesto potvrdila prítomnosť vyplavených mín. Privolaní boli policajní pyrotechnici. V správe od KR PZ Trnava sa uvádza, že išlo o niekoľko desiatok bakelitových cvičných protitankových mín. Munícia bola nefunkčná a stará. Išlo o cvičnú verziu bez trhaviny. Pyrotechnici všetky míny prebrali a neskôr budú zničené.

reklama

V súvislosti s týmto a podobnými prípadmi polícia vyzýva: „V prípade, ak objavíte podozrivý predmet, nemanipulujte s ním a ihneď privolajte políciu. To, že je munícia stará a hrdzavá, neznamená, že nie je nebezpečná. Aj keď vyzerá nefunkčne, pri neodbornej manipulácii môže prísť k jej odpáleniu. V tomto prípade sa však tak, našťastie, stať nemohlo.“

Podľa komentára polície na ich Facebooku bolo priebežne nájdených 73 kusov cvičnej neaktívnej munície.

Zdroj: FB Mestská polícia Sereď

Zdroj: FB Mestská polícia Sereď

Zdroj: FB Mestská polícia Sereď

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk, mytrnava.sme.sk, FB - Mestská polícia Sereď
Zdieľať na Facebooku