26.11.2020, meniny má
9. marca 2020

S touto kartičkou bude váš domáci miláčik v bezpečí. Rozhodne by ste si ju mali zaobstarať

S touto kartičkou bude váš domáci miláčik v bezpečí. Rozhodne by ste si ju mali zaobstarať
Zdroj: bratislavskenoviny.sk/lepsiebyvanie.centrum.sk
reklama

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, čo by sa stalo s vaším psíkom, mačkou či iným domácim zvieratkom, ak by sa vám niečo stalo? Ak žijete sám so svojím zvieratkom, určite by ste si mali zaobstarať takúto kartičku.

Kartička pomoci pre domáceho miláčika

Hoci to robíme neradi, každodenné povinnosti nás nútia nechávať svoje domáce zvieratká osamote. Samozrejme, tých pár hodín bez dozoru niektoré zvieratá vydržia, ale čo v prípade, že sa domáci pán/panička ani po niekoľkých hodinách nevracajú domov?

Ak sa vám stane úraz alebo nehoda, zdravotníci či polícia, resp. tí, ktorí vám pomohli, vždy prehľadajú peňaženku kvôli dokladom. Ľudia so zdravotnými problémami nosia so sebou aj doklad o chorobe či krvnej skupine. A k týmto dokladom si môžete pridať ďalší, ktorý zachráni život vášho domáceho miláčika.

Na internete nájdete túto kartičku v mnohých podobách, niekde sa dá stiahnuť zadarmo, niekde za poplatok. Ale je natoľko jednoduchá, že si ju dokážete vyrobiť aj sami doma. Má formát preukazu poistenca a v prípade potreby ju tak nájdu s ostatnými dokladmi.

Čo má obsahovať táto kartička?

Na prednej strane je oznam, že vaše zvieratko je samo doma a symbol zvieraťa. Na druhej strane je meno a kontakt na osobu, o ktorej si myslíte alebo, s ktorou sa dohodnete, že by sa mohla v prípade núdze o vaše zvieratko postarať. Text na kartičke môže vyzerať aj takto:

Môj pes/mačka/papagáj… je doma sám.

V prípade úrazu či nehody kontaktujte, prosím,
osobu na druhej strane kartičky, aby sa oňho postarala.

Jednoduchý nápad, ktorý môže zachrániť život vášho miláčika a vy sa nemusíte obávať, čo sa s ním stane.

Zdroj: FB Útulok Trnava

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: dobrenoviny.sk, FB Útulok Trnava
Zdieľať na Facebooku