29.09.2020, meniny má
reklama
17. decembra 2019

S týmto známym Seredčanom oslavujete Silvester každý rok. Takto sa vyvíjal počas niekoľkých generácií

Vianoce aj Nový rok sa nám už nezadržateľne blížia a za niekoľko dní sa ocitneme v roku 2020. A ako to už býva zvykom, pri vianočnej večeri aj oslavách Silvestra a Nového roka si pripíjame na zdravie s rodinou a blízkymi. Určite nám dáte za pravdu, že ani u vás sa tieto prípitky nezaobídu bez jedného z najslávnejších Seredčanov. A tým nie je nik iný ako Hubert De Luxe, ktorý nás sprevádza už od sedemdesiatych rokov minulého storočia.

Aj v priebehu roka sa vyskytne mnoho príležitostí na prípitok. Možno si to už ani neuvedomujeme, respektíve to berieme akosi automaticky, že pri výnimočných príležitostiach máme vždy poruke niektorý z výrobkov miestnej legendárnej značky Hubert.

O Huberte ste si na našich stránkach už mohli prečítať viacero zaujímavých článkov. Ak máte záujem otestovať svoje znalosti o tejto spoločnosti, kliknite na tento odkaz. Ak si však radšej prečítate niečo z jeho histórie a radi sa dozviete zaujímavý príbeh Hubertu, odporúčame vám tento článok.

BÝVALÉ SÍDLO FIRMY NA DNEŠNEJ RADLINSKÉHO ULICI V BRATISLAVE / ZDROJ: ARCHÍV SPOLOČNOSTI HUBERT

Od 70. rokov až po súčasnosť

Neustála zmena je prirodzená nielen pre ľudí, ale aj pre firmy a ich produkty či služby. Podobne to platí aj pre jeden z najobľúbenejších sektov Hubertu J.E., a to konkrétne aromatické biele šumivé víno Hubert De Luxe, ktoré tu je s nami už od 70. rokov minulého storočia. Jeho chuť je absolútne ikonická a predstavuje prienik toho najlepšieho z tradície a inovácií.

Pripravuje sa metódou asti a je zložené z aromatických odrôd bielych vín Irsai Oliver, Muškát Ottonel a Moravský muškát. Svieža žltá farba, aromatická vôňa, muškátový buket a lahodná sladká chuť sú dôvodom, prečo by fľaša De Luxe nemala chýbať ani na jednej oslave. Hubert De Luxe získal tiež niekoľko domácich aj zahraničných ocenení, na čo môžeme byť právom hrdí.

Ako môžeme vidieť na obrázku nižšie, počas rokov prechádzala najväčšou zmenou etiketa. Celý čas jej však dominovala zlatistá farba a menili sa len jej odtiene. Pozornému oku neunikne tiež zmena loga. Jeho najvýraznejšia zmena nastala v roku 2002, kedy výrazný červený erb nahradil minimalistickejší dizajn. Rok 1825 je však na Hubert De Luxe doteraz, čo je jasný znak toho, že spoločnosť je hrdá na svoju bohatú minulosť, ktorou sa nie každý podnik môže pochváliť. Meniť sa síce môžu technológie a vonkajší obal, no skvelá chuť tu zostane navždy.

Zdroj: Hubert J.E.

Vynikajúci drink, ktorým prekvapíte

Nakoľko už zimné obdobie pociťujeme na vlastnej koži a sme ešte len na jeho začiatku, nezaškodí zahriať sa nejakým skvelým nápojom. K zime, samozrejme, patrí varené vínko či ovocný punč, no skúste tento rok prekvapiť svojich blízkych niečím novým a zaujímavým. Hubert De Luxe môžete využiť aj na prípravu takzvaného Bowle. Jedná sa o klasický ovocný drink z viacerých druhov alkoholu. V závislosti od pridaného ovocia môže mať navyše vždy inú, pre daný moment špecifickú chuť.

Na prípravu potrebujeme:

0,75 l Hubert de Luxe
5 cl Karpatské brandy špeciál
sezónne ovocie

Postup:
Do misy na bowle nakrájame 500 g sezónneho ovocia (jablká, hrušky, pomaranč, kiwi a podobne). Pridáme Karpatské brandy špeciál, premiešame a dolejeme Hubert de Luxe. Dáme zachladiť.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Hubert J.E.

Zdieľať na Facebooku