19.05.2024, meniny má
29. apríla 2024

Samuel L. Jackson a Dave Bautista v Seredi? Prečítajte si, čo sme zistili o natáčaní nového hollywoodskeho filmu na Slovensku

Samuel L. Jackson a Dave Bautista v Seredi? Prečítajte si, čo sme zistili o natáčaní nového hollywoodskeho filmu na Slovensku
Zdroje: FB Samuel L. Jackson/FB URBEX Slovakia/FB Dave Bautista (Batista)
reklama

Určite ste zachytili v médiách informácie o tom, že herci Samuel L. Jackson (Pulp Fiction) a Dave Bautista (Strážcovia galaxie) sa momentálne nachádzajú na Slovensku, konkrétne v Bratislave. Naše hlavné mesto navštívili z dôvodu natáčania nového hollywoodskeho filmu.

Ide o postapokalyptický sci-fi thriller s názvom Afterburn, inšpirovaný rovnomenným príbehom z komiksovej série Red 5. Natáča sa okrem iného aj v Bratislave a blízkom okolí. A práve to blízke okolie zahŕňa aj naše mesto.

Natáčanie v Niklovke?

Nakoľko ide o postapokalyptický film, je nám jasné, že scény filmu musia byť temné, „sivohnedé“, plné zničených budov a pustej krajiny. Vrátime sa teraz o cca dva týždne späť, keď sme vás informovali o plánovaných explóziách v našom meste.

V termínoch 16. – 19. 4. a 22. – 26. 4. 2024 totiž v areáli Niklovej huty prebiehali testy špeciálnych efektov, teda explózií a dymenia za účelom filmových prác. A keď si všetky informácie spojíme dokopy, vychádza nám, že areál Niklovky je presne takým miestom, ktoré sa vizuálne hodí práve do postapokalyptického filmu.

reklama

Snažili sme sa získať bližšie informácie, dokonca sme sa prostredníctvom mailu dostali až k členovi štábu, ale došla nám iba takáto odpoveď: „Každý člen štábu má podpísanú dohodu o mlčanlivosti, takže vám nevieme poskytnúť žiadne informácie.“

Medzičasom prišiel portál Plus7dní s informáciou, že filmový štáb naozaj nakrúcal aj v Seredi a ich paparazzovi sa podarilo nafotiť pár záberov spoza plota. Herci Samuel L. Jackson a Dave Bautista sa u nás, pravdepodobne, nevyskytovali, ale v areáli Niklovky sa natáčali filmové scény s kaskádermi.

Do Serede by sa však filmári mali ešte vrátiť. V termíne od 29. mája do 7. júna 2024 sa teda z Niklovky budú opäť možno ozývať explózie. Natáčanie tohto filmu je naozaj veľkým hollywoodskym projektom a v rámci Slovenska navštívia filmári viacero vytipovaných miest, napríklad aj mesto Holíč.

Všetko okolo filmu podlieha utajovaniu, štáb má uzavreté zmluvy o mlčanlivosti, nekomunikuje s novinármi, ani ich nepúšťa na natáčanie. Bolo pre nás naozaj ťažké zistiť nejaké bližšie informácie a čo sa nám podarilo, ste si mohli prečítať.

O čom je film Afterburn?

Dej pripravovaného filmu Afterburn sa odohráva desať rokov potom, ako erupcia na slnku zničila všetku technológiu na Zemi. Hlavným hrdinom filmu je bývalý vojak Jake (Dave Bautista), ktorý sa živí ako lovec pokladov.

Pre svojich mocných klientov zháňa cenné predmety zo starého sveta. Počas poslednej misie sa vydáva do Európy získať Monu Lisu, len aby zistil, že Mona Lisa nie je len obraz a že svet potrebuje oveľa viac hrdinu ako vzácny obraz.

Na svojej ceste zničeným svetom sa spojí s bojovníčkou za slobodu Dreou. Sekundovať mu bude aj ďalší bojovník za slobodu Valentine v podaní Samuel. L. Jacksona. Vzácny obraz musia získať skôr, ako sa k nemu dostane šialený militantný vodca.

Režisérskej taktovky sa chopil J. J. Perry, ktorý je známy ako režisér akčných scén v sériách John Wick, Rýchlo a zbesilo a ďalších. Autorom komiksovej predlohy je Scott Chitwood. Projekt vzniká od roku 2018 a na scenári pracovali Nimród Antal, Bill Collage, Christian Gudegast, Matt Johnson a Tommy Wirkola.

Podľa stránky Comingsoon.net znie oficiálna synopsa filmu Afterburn takto: „Odohráva sa na pozadí postapokalyptickej Zeme, ktorej východná pologuľa bola zničená masívnou slnečnou erupciou, takže to, čo zostalo zo života, zmutovalo radiáciou a spadom. Príbeh sa točí okolo skupiny hľadačov pokladov, ktorí získavajú také predmety, ako Mona Lisa, Rosettská doska a korunovačné klenoty, pričom čelia konkurenčným lovcom, mutantom a pirátom.“

Zdroje: deadline.com, fandimefilmu.cz, absolutepeople.net, imdb.com, comingsoon.net
Zdieľať na Facebooku