24.09.2020, meniny má
reklama
14. augusta 2020

Sekty zo Serede získali najvyššie ocenenia v súťaži v USA. Na náš seredský Hubert môžeme byť právom hrdí

Sekty zo Serede získali najvyššie ocenenia v súťaži v USA. Na náš seredský Hubert môžeme byť právom hrdí
Zdroj: Hubert J.E.
reklama

Len pred pár dňami sme vám priniesli článok o tom, že rok 2020 je pre spoločnosť Hubert J.E. naozaj špeciálny. Seredské vinárstvo totiž oslávilo v tomto roku nádherné jubileum – 195. výročie vzniku. Ak vám tento článok unikol, môžete si ho prečítať na tomto odkaze.

Okrem tohto krásneho jubilea sa však vinárstvo Hubert J.E. môže tešiť aj z ďalšieho významného úspechu. Podarilo sa mu totiž získať úžasné ocenenia až za „Veľkou mlákou“.

Medzinárodná súťaž vín

Medzinárodná súťaž Finger Lakes International Wine Competition (FLIWC) je jednou z najväčších súťaží vína v Spojených štátoch amerických. Okrem toho je spojená aj s charitatívnou činnosťou, nakoľko finančný výťažok sa použije pre deti s onkologickými ochoreniami.

Každý rok sa v Rochesteri v New Yorku stretnú kvalifikovaní odborníci a iní špičkoví medzinárodne certifikovaní porotcovia vína z celého sveta, aby spoločne vyhodnotili a ocenili tisíce rôznych medzinárodne vyrábaných vín a liehovín z každého kúta sveta.

Zdroj: movino.sk

Obsadili prvé priečky

Tento rok sa konal jubilejný dvadsiaty ročník tejto súťaže, samozrejme, za prísnych hygienických podmienok. Medzi dvetisíc vzorkami, ktoré sa prihlásili z jedenástich krajín z celého sveta, sa nachádzali aj sekty od nášho seredského Hubertu.

Porotcovia, ktorí sú v tejto medzinárodnej súťaži vyberaní podľa prísnych kritérií spomedzi naozaj kvalifikovaných odborníkov, vyhodnotili všetky vzorky a udelili medaily v kategóriách:

  • BRONZ (komerčný produkt)
  • STRIEBRO (reprezentatívny produkt)
  • ZLATO (produkt výnimočný vo svojej kategórii)
  • DOUBLE GOLD (výnimočný a pozoruhodne výrazný produkt)

Najvyššie ocenenia si odniesli aj dva produkty od spoločnosti Hubert J.E. Hubert Grand Rosé získal výnimočné ocenenie DOUBLE GOLD, pričom túto cenu udeľujú jedinečným, výrazným a pozoruhodným vínam.

Hubert Cabernet Sauvignon Blanc de Noirs získal ocenenie GOLD, teda cenu výnimočného vína vo svojej kategórii.

Gratulujeme spoločnosti Hubert J.E. k tomuto medzinárodnému úspechu!

Zdroj: Hubert J.E. 

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Hubert J.E.
Zdieľať na Facebooku