22.07.2024, meniny má
3. novembra 2023

Sereď bude opäť o čosi krajšia, pribudnú nové prvky na športoviskách. Zdroje na realizáciu získalo mesto z grantu Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie

Sereď bude opäť o čosi krajšia, pribudnú nové prvky na športoviskách. Zdroje na realizáciu získalo mesto z grantu Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie
Zdroj: IG Verím v Zábavu/seredskenovinky.sk
reklama

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď, informovala počas piatkového doobedia občanov mesta potešujúcou správou. Sereď totiž získala ďalšie štedré zdroje, za ktoré premení svoje štyri vonkajšie športoviská na lákavé, moderné a bezpečné.

Tešiť sa môžu obyvatelia Horného Čepeňa, ktorí dostanú okrem iného aj päťmetrovú lanovú pyramídu, či vonkajší šach, ďalej obyvatelia Spádovej, pre ktorých sa chystajú nové fitness prvky pre seniorov a zdravotne znevýhodnených, či všetci návštevníci štadióna, kde pribudne nový workout, aj altánky.

Čo ďalšie sme sa od Ing. Slahučkovej dozvedeli?

Ak sa mestu darí zveľaďovať verejný majetok, je to chvályhodné. Ak na to nemusí míňať peniaze z mestskej kasy, je to viac, než výborné!

„Sme úspešnými žiadateľmi o grant Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Z vyše päťsto zapojených žiadateľov sa Sereď dostala medzi 39 úspešných. Môžem preto informovať, že štyri verejnosti prístupné športoviská v Seredi sa už do pár týždňov nadýchnu novým životom,“ ohlásil primátor Serede Ondrej Kurbel.

reklama

Tešiť sa môžu obyvatelia z Horného Čepeňa, Spádovej, aj návštevníci mestského štadióna, kam športoviská poputujú. „Mám radosť, že môžme vyhovieť požiadavkám obyvateľov Horného Čepeňa. Tí dlhodobo žiadali o takúto pozornosť mesta, a preto jedno športovisko vybudujeme v areáli Hornočepeňského futbalového ihriska. Hneď dve nové plochy obnovíme na Spádovej ulici, kde potešíme najmä seniorov a ľudí so zdravotným znevýhodnením a multifunkčná plocha vznikne aj vedľa detského ihriska Žihadielko. Športové príležitosti prinesieme tiež do areálu toľko diskutovaného futbalového stánku Serede,“ doplnil primátor.

Podľa jeho slov sa podarí obnoviť tieto štyri priestranstvá ešte do konca roka 2023. Spolu s desaťpercentným kofinancovaním z rozpočtu, mesto preinvestuje až 320-tisíc eur.

Zdroj: IG Veríme v Zábavu

Kurbel: dôležité sú strategické zásahy do verejných priestorov

Zreteľ na obnovu športovísk mesta primátor Kurbel smeroval už počas svojej predvolebnej kampane. „Jednou z mojich volebných priorít bola obnova športovísk. Na tieto plochy sa v ostatnom období zabúdalo a prejavil sa na nich investičný dlh. Sú pritom dôležité pre zmysluplné a zdravé trávenie voľného času obyvateľov sídlisk, najmä mladých,“ zdôraznil primátor Ondrej Kurbel.

Aktuálny projekt štyroch nových športovísk je podľa neho len začiatkom systematickej práce na obnove verejných plôch.

„Chcem, aby naša mládež a všetci športuchtiví obyvatelia mesta mali možnosť zadarmo športovať v kvalitných podmienkach 21. storočia. Priestor musí byť nielen bezpečný, ale najmä moderný, dôstojný a lákavý, proste taký, aký si ľudia zaslúžia. Kultúrnosť prostredia, v ktorom žijeme, športujeme a realizujeme svoje dennodenné aktivity, sa podpisuje aj na kultúrnosti nášho vnútra. Verím, že tá v Seredi porastie priamoúmerne so strategickými a kvalitnými zásahmi do našich verejných priestorov,“ uzavrel primátor Ondrej Kurbel.

prvky

Zdroj: seredskenovinky.sk

Na čo konkrétne sa teda Seredčania môžu tešiť? Šach, pyramída, workout, fitness aj defibrilátory

Obyvatelia z Horného Čepeňa dostanú sedem kvalitných a zaujímavých herných prvkov pre deti, z ktorých asi najväčším lákadlom bude päťmetrová lanová pyramída, ďalej získajú šachový stôl, či zemnú trampolínu. Na svoje si tu prídu aj seniori, aj milovníci workoutového náčinia.

Na Spádovej sa zrealizuje športovisko pre seniorov a hendikepovaných, kde pribudne aj značné množstvo lavičiek, kúsok od Spádovej, pri detskom ihrisku Žihadielko, vznikne zasa multifunkčné ihrisko a pribudnú fitness prvky na cvičenie. Priestranstvo na mestskom štadióne oživia dva altánky, boxovacie vrece a workoutová zostava.

Súčasťou nových športovísk bude aj osadenie veľkého počtu nových lavičiek a umiestnenie dvoch mobilných defibrilátorov, ktoré sa už postupne stávajú bežnou súčasťou verejných priestorov miest, ulíc a svoje opodstatnenie majú aj na športoviskách.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Extrémne rýchla realizácia

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky, z ktorého štedré zdroje do Serede prúdia, stanovil priam šibenične krátke termíny pre realizáciu projektu. Od podpisu zmluvy s vysúťaženým dodávateľom po posledný priskrutkovaný závit uplynie len približne osem týždňov.

„Urobíme všetko pre to, aby sme stanovené termíny dodržali. Prvé práce v teréne začneme realizovať v najbližších dňoch, niektoré herné prvky už vyrábame. Tešíme sa na výsledok,“ zhodnotil obchodný riaditeľ spoločnosti Veríme v zábavu, Branislav Žila.

Spoločnosť pritom nie je žiaden nováčik a na svojom konte má úspešné projekty detských ihrísk aj športových ihrísk po celom Slovensku, v Čechách, Maďarsku a Rumunsku. Prvé terénne práce budete môcť sledovať na Spádovej ulici.

Podľa slov primátora Ondreja Kurbela však tento športový projekt nie je jediným pozitívnym momentom týchto dní. Ďalšie svieže zásahy do našich verejných priestorov sa už verejnosti pomaly dostávajú do povedomia a čoskoro bude o nich radnica oficiálne informovať.

Zdroje: Ing. Zuzana Slahučková - seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku