16.04.2024, meniny má
21. marca 2024

Sereď sprístupnila obyvateľom studne s úžitkovou vodou v štyroch lokalitách mesta

Sereď sprístupnila obyvateľom studne s úžitkovou vodou v štyroch lokalitách mesta
Zdroje: seredsity.sk/FB Mesto Sereď
reklama

Koncom decembra vedenie mesta informovalo o plánoch osadiť do vnútroblokov na sídliskách v Seredi nové ručné pumpy na vodu. Týmto krokom sa sprístupnila úžitková voda obyvateľom z mestských studní.

Ku skúšobnému osadeniu prvých ručných púmp pristúpilo mesto ešte v závere minulého roka. A aká môže byť lepšia príležitosť na oficiálne otvorenie studní ako práve na Svetový deň vody.

Prvé štyri studne vyšli mesto na 3500 eur

„Aby sme sa aspoň čiastočne stali nezávislými od dodávok vody z verejného vodovodu, investujeme do postupnej obnovy starých studní na sídliskách. Ku Dňu vody 2024 vám odovzdávame prvé štyri, vody v nich už tečie. Tešíme sa, že môžeme touto správou potešiť aj našich sídliskových záhradkárov. Nech je vďaka vašej práci a vode z mestských studní naša Sereď zelenšia a zdravšia!“ informovalo mesto.

Pri príležitosti Svetového dňa vody, ktorý bude v piatok 22. marca, Sereď otvorilo studne v týchto lokalitách:

reklama
  • na Cukrovarskej,
  • na Fándlyho,
  • na križovatke ulíc Čepeňská a Hrnčiarska,
  • na ulici A. Hlinku (vnútroblok Spádová ulica).

Zdroj: FB Mesto Sereď

„Štyri obnovené studne sme prečistili a osadili sme na ne nové ručné pumpy. Projekt realizujeme z rozpočtu mesta a náklady na tieto prvé štyri sú vo výške približne 3500 eur,“ uviedol pre Seredské novinky vedúci oddelenia realizácie projektov, rozvoja mesta a verejného obstarávania Marián Šišo.

Mesto taktiež upozorňuje občanov, že voda je úžitkovej kvality a na pitie vhodná nie je. Voda z týchto studní slúži prioritne pre zeleň v meste a vo všeobecnosti pre potreby obyvateľov. Radnica takisto verí, že vďaka vode zo studní a vďaka dobrej vôli sídliskových záhradkárov sa Sereď už tento rok ešte o niečo viac zazelená.

Zdroj: FB Mesto Sereď

studne

Zdroj: FB Mesto Sereď

Zdroj: FB Mesto Sereď

Zdroje: FB Mesto Sereď, seredskenovinky.sk, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku