04.03.2024, meniny má
28. októbra 2019

Seredčan Denis Kučera bol v roku 2018 jednou z tvárí kampane Birell. Zaspomínajte si na túto reklamu na podporu hendikepovaných športovcov

Seredčan Denis Kučera bol v roku 2018 jednou z tvárí kampane Birell. Zaspomínajte si na túto reklamu na podporu hendikepovaných športovcov
youtube.com/IG hyperwheel171
reklama

Ak ste pravidelným čitateľom našich článkov, meno Denis Kučera je vám už určite povedomé. Nedávno sme vás totiž informovali o jeho účasti v relácii Mýty a fakty na Youtube kanáli vidaduTV. Tento náš článok si môžete prečítať tu a nájdete v ňom aj spomínané video. Minulý rok sa však Denis zapojil aj do kampane českej firmy Birell, ktorá vyrába pivo. Projekt niesol názov Nezastaviteľní a predstavil 23 hendikepovaných športovcov.

Darujte pohyb pohybom

Birell postavil na Slovensku a v Čechách niekoľko takzvaných Birell brán. Za každý prechod jednou z týchto brán Birell prispel 25 centov na účet Nezastaviteľných. Pri každej bráne ste mohli podporiť Nezastaviteľných aj kúpou darčeka alebo príspevkom do pokladničky. Na Slovensku sa tieto brány nachádzali na Štrbskom plese, v Košiciach na sídlisku Nad Jazerom, na Donovaloch, pri Vodnom diele Žilina a na Slnečných jazerách v Senci, ktoré nám boli najbližšie. Celkovo sa vyzbieralo 55 014 eur, ktoré boli použité na športové vybavenie pre Nezastaviteľných. Viac o samotnej kampani sa dozviete priamo na ich stránke.

Nezastaviteľný Seredčan

Denis Kučera je stelesnením slova nezastaviteľný. Napriek tomu, že rakovina ho pred dvanástimi rokmi pripútala na vozík, on sa nevzdal a športuje dodnes. Už odmalička mal rád všetky druhy športu a po prekonaní diagnózy sa k nemu pomaly vracal. Už približne 4 roky sa venuje street workoutu a kalistenike, teda cvičeniu s vlastnou telesnou váhou a rád využíva aj workoutové ihrisko v Seredi. Ako ste sa mohli presvedčiť aj v našom staršom článku, Denis nemá problém otvorene rozprávať o svojom hendikepe a o všetkom, čo ho sprevádza. Svoju motiváciu a odhodlanie najlepšie zhrnul týmito slovami:

„Môžeš robiť hocičo, len o tom musíš presvedčiť svoju hlavu. Aj keď je to niekedy ťažké, aj tak sa nezastavím.“

reklama

V našich článkoch sme vám predstavili veľa šikovných a úspešných Seredčanov. Sme radi, že jedným z nich je aj Denis Kučera, ktorého môžete sledovať aj na jeho Instagrame.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: nezastavitelni.sk, refresher.sk
Zdieľať na Facebooku