24.06.2024, meniny má
31. augusta 2020

Seredčan Filip Prešnajder je prvým Slovákom, ktorý sa stal súčasťou oficiálneho tímu Ferrari v Esports šampionáte F1 2020

Seredčan Filip Prešnajder je prvým Slovákom, ktorý sa stal súčasťou oficiálneho tímu Ferrari v Esports šampionáte F1 2020
Zdroj: FB Filip Prešnajder
reklama

Iba 17-ročný Filip Prešnajder z nášho mesta je šikovný chlapec, ktorý sa v profesionálnom hraní počítačových hier dostal až na tú najvyššiu úroveň. Približne pred desiatimi rokmi začal hrávať pretekársku hru F1 2010, ktorú vydali vývojári z Codemasters. Odvtedy už pri každoročne aktualizovanom titule s oficiálnou licenciou svetoznámych pretekov Formuly 1 zostal. Tento rok sa mu podaril neuveriteľný úspech a dosiahol naozaj významný míľnik vo svojej kariére.

Nezlomil ho ani neúspech

Filip neskôr začal hrávať aj online proti ostatným hráčom z celého sveta. V rôznych ligách ich často porážal a neskôr sa pokúsil kvalifikovať do oficiálnej F1 Esports Series. Vo finálovom Pro Drafte bol už minulý rok vtedy si ho však žiadny z veľkých tímov nevybral. 

Filip patrí medzi elitných simracerov a je tiež členom tímu Redline, za ktorý štartujú napríklad aj známi Ma Verstappen alebo Lando Norris. Dokonca si „sadne“ do kokpitu v tíme McLaren, ktorý má vysoké ambície, a preto sú body pri premiére reálne.

Filipovi sa podarilo vyhrať medzistupeň F1 Esports Challenger Series a o pár týždňov zabojuje o svoj sen v drafte opäť. Vo výberovom drafte pod záštitou samotného seriálu Formuly 1 si ho vybral virtuálny tím Ferrari. Toto je naozaj obrovský úspech! Seredčan Filip tak bude v nadchádzajúcej Esports sezóne hájiť červené farby vedľa ďalších profesionálov Enza Bonita a Davida Tonizzu, informuje portál GPF1.cz.

reklama

Sezóna začína v októbri

Filip sa na svojom Twitteri vyjadril: „Som super-šťastný, že som dostal šancu a urobím všetko, čo môžem, aby som tímu pomohol vyhrať šampionát.“  Vo svojich službách ho na Twitteri privítal už aj oficiálny účet Ferrari. Filip Prešnajder je právoplatným víťazom Challenger Series z roku 2019, ktorá je braná ako druhá liga Esports v hre F1 2019.

Všetky virtuálne tímy si museli vybrať aspoň jedného reprezentanta, zvyšné posty môžu obsadiť aj z už etablovaných Esports profesionálov. V samotných pretekoch sú ale pre každý tím dostupné len dve miesta. Filip sa preto bude musieť „pobiť o miesto“ práve s Davidom Tonizzom a Enzom Bonitom. Esports sezóna bude prebiehať od októbra do decembra.

zdroj: FB Filip Prešnajder

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: gpf1.cz, refresher.sk
Zdieľať na Facebooku